Mobil

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Fotoğraf düzenleme programlarının gelişmesi sayesinde telefon ile çekilen fotoğraflar profesyonel bir fotoğraf makinası ile çekilmiş gibi görünebiliyor. Dolayısıyla telefonda fotoğrafları en iyi şekilde düzenlemek herkesin önem verdiği bir konu. Artık fotoğrafın çekildiği akıllı telefonun kamera özellikleri kadar, düzenleme yapılan uygulamalar da önemli.

Fotoğraf düzenleme programları o kadar etkili ki pek çok fotoğrafçı bile artık fotoğraf makinesi yerine akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmeyi tercih ediyor. Öyle ki mobil fotoğrafçılık sosyal medya için her geçen gün büyük bir önem kazanırken telefonla çekilen fotoğraflar için yarışmalar düzenleniyor.

Fotoğraflarımızı Düzenlerken Hangi Programları Kullanmalıyız?

Bazen iyi çekilmiş fotoğrafları daha da mükemmel hale getiren bazen de ışık yahut netleme sorunu yaşadığımız fotoğrafları en yüksek derecede iyileştiren bir çok uygulama var. Doğru programlar ile düzenlenen, efekt ve filtrelerle zenginleştirilmiş fotoğrafların sosyal medyada takip edilmenin en önemli kuralı olduğu biliniyor. Kaliteli ve güzel fotoğraflar paylaşan kullanıcılar dikkat çekerken pek çok profesyonel fotoğraf sayfası tarafından da keşfediliyor. Sadece basit birkaç dokunuşla mükemmel fotoğraflar oluşturalabilir, renkli kolajlarla sosyal medya hesapları daha dikkat çekici hale getirebilir.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Fotoğraf Düzenlemede En Çok Tercih Edilen Uygulamalar

Vsco

Oldukça popüler olan uygulamanın filtreleri özellikle sosyal medya fotoğrafçılığında çokça kullanılıyor. Filtreleri ve doğal görünümlü efektleriyle popüler hale gelen Vsco’nun uygulanması da oldukça kolay.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Afterlight

Afterlight en çok kullanılan 2. fotoğraf düzenleme programıdır. Filtre miktarının fazla oluşu ile dikkat çeken uygulama ile oldukça profesyonel düzenlemeler yapılabilir.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Adobe Lightroom CC

Fotoğraf düzenlemek için kullanılan başarılı programlardan biri de Adobe Lightroom CC’dir. Fotoğrafın üzerindeki kontrolün oldukça yüksek olduğu uygulama ücretsiz olarak kullanılabilecek en iyi programlardan biridir.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Instasize

Yeniden boyutlandırmak için kullanılan oldukça popüler bir diğer uygulama da Instasize, 100’den fazla filtre seçeneği ile oldukça cazip bir programdır.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Picsart

Kolaj, efekt ve filtreler açısından zenginliği ile dikkat çeken Picsart aynı zamanda arka plan değiştirme, netleştirme, detaylandırma gibi özellikleri ile oldukça kolay kullanılan ve tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

Google SnapSeed

Google tarafından geliştirilen uygulama canlılığı artırmak için kullanılan en popüler uygulamalardan biri. Aynı zamanda fotoğrafı kesme,döndürme,keskinleştirme seçenekleri sunan uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Programı

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı