Mobil

En İyi Cep Antivirus Programı

Yaygınlaşan cep telefonları ile bir çok güvenlik açığı ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten en iyi cep antivirüs programı ile cep telefonlarımızı koruma altına almamız gerekir. Kişisel bilgilerimizin özel fotograflarımızın bulunduğu cep telefonları günlük hayatta en sık kullandığımız araçlar arasında yer almaktadır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile gündelik işlerin ve aktivitelerin kilit noktası cep telefonu olmaya başladı.

Telefonlar çıktığı ilk günden itibaren bir çok güvenlik açığını beraberinde getirdi. İnsanların dinlenmesi ve kişisel özgürlüklerinin kısıtlanması konusunda önemli rol oynayan bir araç haline geldi. Bu sebepten telefon kullanımı oldukça dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Akıllı telefonlar yaygın olarak Android ve İos işletim sistemine sahip olmaktadır. Bu sebepten güvenlik açıkları iki işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Apple tarafından üretilen İphone telefonlar hacklenmesi ve zararlı yazılım bulaşması imkansız bir programdır. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan açıklamada iphone telefonunu hackleye bilen kişilere 1 Milyon dolara ödül vereceğini açakladı.

Fakat Android işletim sistemine sahip cihazlar için bu durum oldukça farklı. Açık kaynak olarak geliştirilen Android işletim sistemi, hackerlar tarafından incelenebilir ve çeşitli açıklar bulunabilir. Aynı zamanda Play Store uygulamaları çok fazla incelenmediği için zararlı bir yazılım bir şekilde telefonunuza bulaşabilir. Bu sebepten android işletim sistemine sahip cihazlarda antivirüs kurmak önemli bir güvenlik önlemi olacaktır. Android cihazlar için antivirus önerileri;

  • Kasper Sky Mobile
  • Security 360
  • Avg Mobile
  • Avast Mobile
  • Norton Mobile

bu programlar geçmişten bugüne masaüstü yazılımların korunmasında önemli rol oynamıştır. Bu sebepten yeni teknolojiye ayak uydurarak android işletim sistemi cihazlar için özel bir koruma sistemi geliştirmiş ve bunları yayınlamışlardır. Dilediğiniz zaman ücretli ve ücretsiz sürümlerini kullanabilirsiniz. Android telefonlarda kişisel verilerinizin çok olması ve şirket verilerinin barınması durumunda bu tarz antivirüs programlarını kullanmak önemli bir güvenlik önlemi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı