Mobil

Eski Apple TV Modelleri Bir Uygulamaya Neden Veda Etti?

Eski Apple TV modelleri için çok önemli bir yere sahip olan yazılım ortadan kaldırıldı.Apple’nın bu yazılımı kaldırmasının sebebi oldukça merak konusu oldu.

İkinci ve üçüncü nesil adı altında üretiliş olan ve piyasaya çıkarılan Apple televizyonları, bundan sonra dizi ve sinema konusunda artık geri kalacak.

Çok Eski Apple TV modelleri için bir dönemin daha sonu gelmiş bulunmakta.

Bilindiği gibi geçtiğimiz nisan ayında alınan bir karar ile HBO Now uygulamasının bazı eski Apple televizyonlarından silineceğini duyurmuştu ve artık bu duyurunun hayata geçirildiği açıklandı.

Yakın bir zamanda HBO Go uygulamasının da bu cihazlardan kaldırılması bekleniyor ve Apple’ın yeni televizyon modellerinde hizmet vermeye devam eden HBO Now, bu ayın sonunda HBO Max platformu ile birlikte kullanıcılara daha çok dizi ve film sunacak.

Bu ikiliyi beraber kullanabilmeniz için en az dördüncü nesil bir Apple TV kullanmanız gerekiyor ve aslında geçen ay kaldırılması düşünülen HBO, bu plana uygun bir şekilde kaldırılamadı ve pek çok kullanıcı bu karara sert bir şekilde tepki gösterdi.

Yapılan bu itirazlar nedeni ile Apple ve HBO yetkililerini bir araya geldi.

Apple ve HBO arasında düzenlenmiş olan ilgili toplantıda 2 haftalık bir erteleme kararının alındığının açıklaması duyurulmuştu.Bu durumda HBO, kullanıcılara 15 Mayıs 2020 tarihine kadar süre vermişti.

Bu hafta sonunda kaldırma işlemleri hakkında çalışmalar yapan ABD’li kanal, işlemlerini başarılı bir şekilde tamamladı ve ilgili Apple televizyonlarından artık çekildi.

Üçüncü nesil bir Apple televizyonunun 8 yıl önce piyasaya çıkarmış olduğunu göz önünde bulundursak bu kararın tartışmaya açık bir konu olduğunu söylemek tabi ki de yanlış olamaz.

Hayata geçirilmiş olan bu kararın doğru olup olmadığı da ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı