Mobil

Facebook, Huawei İçin Yaptırım Uyguladı

Facebook, Huawei İçin Yaptırım Uyguladı

Bilindiği üzere ABD, Çin’in Huawei markasına ağır yaptırımlar uygulamıştı. Son günlerde ise uygulanan bu ambargolarda bir sessizlik hakim. Bu sessizliği ise bugün Facebook bozdu. Facebook, Huawei’ye yaptırım uyguladığını resmen açıkladı. Bu yaptırımla birlikte Çin’in teknoloji devi Huawei hisselerinde ciddi bir düşüş yaşandı.

ABD yaptırımlarının başlamasıyla beraber şimdiye kadar Huawei’ye yaptırım uygulayan kuruluşlar arasında Google ve ARM başta olmak üzere pek çok büyük şirket bu yaptırımları destekledi. Fakat bu zamana kadar ilk defa bir internet merkezli bir şirket, Huawei’ye yaptırım uyguladı.

Facebook uygulamaları artık yüklenmeyecek

Facebook tarafından alınan karar neticesinde Huawei teknoloji devine ağır yaptırım uygulandı. Bu yaptırım çerçevesinde artık hiçbir Huawei cep telefonlarına Facebook’un standart olarak yüklediği uygulamalar yer almayacak. Artık bundan sonraki süreçte bir Huawei cep telefonu aldığınız zaman önceden standart olarak kurulmuş olan Facebook, Messenger gibi uygulamalar yer almayacak.

Alınan bu karar neticesinde ilk telefon aldığınız zaman Facebook uygulamaları kurulu bir vaziyette gelmeyecek. Ancak daha sonra isterseniz Play Store üzerinden bu uygulamaları indirebileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı