MobilOyun

Fortnite Artık OnePlus 8’lerde 90 FPS Oynanabilecek

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarda oyun oynayan kullanıcılar, yeni çıkan oyunların sistem gereksinimlerine mobil oyunculara kıyasla bir nebze daha kolay ayak uydurabiliyor. Neticede parasını ödeyip satın aldıktan sonra masaüstü bilgisayar kasasındaki ekran kartı veya işlemciyi değiştirebilmek çok zor sayılmaz. Fakat akıllı telefonlar söz konusu olduğunda yazılımsal müdahaleler dışında yapılabilecek hiçbir şey yok.

Daha akıcı ve keyifli bir oyun deneyimi

OnePlus markasının çıkardığı yeni amiral gemisi modeli OnePlus 8 ise FPS oyunlarıyla vakit geçirmeyi sevenlerin vazgeçilmezi Fortnite’i tam 90 FPS hızda oynatabilecek. Bilindiği üzere FPS, ekranın saniyelik yenilenme oranını belirten bir değer. Bu değer ne kadar yüksekse o kadar iyi. Fortnite’i online oynarken 90 FPS’ye çıkan OnePlus 8 sahiplerinin diğer mobil oyunculara karşı ciddi bir avantaj elde edeceği ise çok açık.

Hiçbir telefon yanına yaklaşamıyor

Epic Games ile işbirliğine giden OnePlus markası, akıcı ve hızlı bir Fortnite oyun deneyimini sunmak için OnePlus 8’lere 90 FPS desteği kazandırmış bulunuyor.

Samsung ve Apple’ın son çıkardığı amiral gemisi modelleri de dahil olmak üzere an itibariyle piyasadaki hiçbir telefon Fortnite’de 90 FPS değerini yakalayamıyor. Bu da ilginç bir diğer detay.

Fortnite daha düşük ayarlarda çalışacak

Yüksek FPS değerlerine ulaşmanın yolu, daha güçlü donanıma sahip olmaktan geçiyor. OnePlus 8 çıktığından bu yana OnePlus donanımsal olarak herhangi bir müdahalede bulunmadı elbette. Bunun yerine Fortnite artık daha düşük ayarlarda çalışıyor ve 90 FPS sınırına ulaşabiliyor.

Eğer yüksek FPS değerleri kendisi için çözünürlükten ve grafik kalitesinden daha önemli olan oyuncuların bunu dert ettiğini sanmıyoruz. 

Öte yandan Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney bu gelişmeyi “Yapılan performans iyileştirmeleriyle OnePlus 8 telefonlarda Fortnite oynamak müthiş bir tecrübe olacak” sözleriyle duyurdu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı