Mobil

Galaxy A21s Modelinin Tüm Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Samsung’un Galaxy S ve Galaxy Note serisine dahil ettiği yeni modelleri artık takip edemez hale geldiyseniz, yalnız değilsiniz. Apple ve sektördeki diğer markaların aksine Samsung az ama öz model çıkarmak yerine her bütçeye hitap edecek telefonları piyasaya sürüyor. Haliyle bu da kafa karışıklığıyla beraber insanların yeni çıkan modelleri takip edememesine neden oluyor. 

A21 çıkalı çok olmamıştı

Henüz yeni tanıtılan Galaxy A21s modelinde olan tam da bu aslında. Galaxy A21 modeli daha geçtiğimiz ay duyurulmuş ve halen daha mağazalardaki yerini almamış olmasına rağmen şirket bu sefer Galaxy A21s’i çıkarmak için kolları sıvamış durumda.

İsimleri benzer olmasına rağmen şaşırtıcı bir şekilde Galaxy A21 ile Galaxy A21s modeli birbirlerinden tamamen farklı. Bu da Samsung’un neden bu kadar benzer bir model ismini tercih ettiği noktasında sorulara yol açıyor. Tabii polikarbonattan imal edilen arka kapak gibi bazı ortak tasarım çizgilerini paylaşıyorlar. Ancak bunun dışında iki model arasındaki geri kalan tek benzerlik isim noktasında.

Batarya kapasitesi A21’den daha yüksek

Henüz resmen tanıtılmamış olmasına rağmen Galaxy A21s’e dair merak edilen ne varsa gün yüzüne çıktı. Sızıntı kaynaklı haberlerden öğrendiğimize göre bu telefonda Samsung’un orta seviye Exynos 850 işlemcisi tercih edilecek. Dört çekirdekli 2.0 GHz’lik bu işlemci günlük işler için gayet ideal. Bunun dışında 5,000 mAh kapasiteli devasa bir batarya kullanıcıları karşılayacak. Hatırlanacağı üzere Galaxy A21’de 4,000 mAh kapasiteli batarya yer alıyordu.

Aynı şekilde A21s’in ekranı da daha büyük olacak. AMOLED ekran teknolojisi üzerinde uzmanlaşan Samsung, bu sefer modelde yeni PLS TFT ekrana yer verecek.

Galaxy A21s’in bu ay sonuna doğru resmen tanıtılması bekleniyor. Avrupa pazarı için perakende satış fiyatının ise 200 Euro civarında olacağı konuşuluyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı