Mobil

Galaxy Fold Satış Rakamları İle Şaşırttı!

Akıllı telefon devi olan Samsung, bu sene yeni bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Yapılan çalışmalarda katlanabiler bir telefon üreten Samsung, Galaxy Fold ile ilgili olarak da seçenekleri ön plana çıkarıyor.

400 bin adet satılan ürün, dünya genelinde 1 milyon adet satıldı şeklinde duyuru yapılmıştı.

Dj Koh bu konuda yapılan çalışmaları da kendine has bir duyuru ile yapmış ve satış tahminlerini daha geleneksel bir dil ile ön plana çıkarmış. Yani bir taraftan 1 milyon satış var derken öteki taraftan da farklı beklentiler ön plana çıkarılmış diyebiliyoruz. Herkes için farklı ve ayrıcalıklı bir denge oluşturan bu ürün, kendine has bir yapıda hizmet sunuyor.

Teknoloji devi Samsung, 2019 yılı içinde satış rakamları tahmin edilecek şekilde duyuru yapmıştı. Ancak ilk parti Galaxy Fold cihazlar, henüz telefon yayınlanmadan geri çekildi. Bu duruma dair ön plana çıkarılan çalışmalar için herkes kendine has bir çalışma üretti. Yapılacak olan satış tahminleri zaten genel ve geleneksel olarak büyük olsa da, oldukça hızlı ve yenilikçi bir dil oluşturuyor.

Satış rakamları oldukça şaşırtıyor!

Bunun sebebi ise yayınlanmadan önce gönderilen inceleme sürümlerinde telefonun ekranının kolayca kırıldığının belirtilmesiydi. Peki ama neden bu şekilde bir satış durumu söz konusu oldu? İnsanlar neden ürünleri daha çok şekilde ön plana çıkarmak istiyor?

Ekranın kolayca kırılmasının yanında telefonun fahiş fiyatı işleri daha da kötü hale getirdi ve Samsung, ürünün orijinal çıkış tarihini ertelemek durumunda kaldı. Bu yüzden de satış fiyatları ile ilgili farklı bilgiler ön plana çıkarılmış oldu. Şirket, daha sonra güçlendirilmiş Galaxy Fold ile geri döndü. Koh, yaptığı açıklamada özür diledi ve ürünü, diğer akıllı telefon üreticilerinden daha önce çıkarmak istemeleri sebebiyle çok acele davrandıklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı