Mobil

Galaxy Note 10 İki Büyük Kamera Geliştirmesi Bekleniliyor

Şimdiye kadar, Samsung Galaxy Note 10 kameralarını çevreleyen söylentilerin çoğu, gerçek lenslerin neler yapabildiğinden ziyade nasıl düzenlenecekleri ve konumlandırılacağı hakkında konuştular. Ancak son zamanlarda çıkan söylentiler, dikkat etmeniz gereken bazı daha somut ayrıntılara işaret ediyor.

İlk olarak, uçuş süresi sensörünün hem temel Note 10 hem de Note 10 Pro’da görünmesi mümkündür. Bu, Samsung’un parmak izi sensörlerini ve kameralarını yapan komponent üreticisi MCNEX’in, TOF sensörleri yapmak için 13 milyar won’luk fabrika açtığını bildiren Kore çıkışlı ETNews’e dayanıyor.

Galaxy Note 10 Kamera

Samsung, TOF sensörlerini başka bir bileşen şirketi olan Partron’dan aldı. Ancak, Samsung’un yeterli sensör üretmesi için fazladan yardım isteyeceğini düşünmek mantıksız.

TOF İle Neler Yapabilirsiniz?

Galaxy S10 5G incelememizde gördüğümüz gibi, ön plan ile arka plan arasında daha kesin bir ayrım yapan bokeh efektli portreler için izin veriyor. Ancak ToF, daha iyi AR deneyimleri de sağlayabilir.

İkinci haber ise, Samsung’un güvenilir sızıntısı Ice Universe’den geliyor. Hesaptan çıkan yeni bir tweet, Çin’li Samsung mühendislerinin, Note 10’un kamerası üzerinde üç aşamalı bir değişken açıklığa sahip olacağını iddia ettiğini söylüyor. Fotoğraf meraklıları için, İÜ f-sayılarını da sağlar: F1.5, F1.8 ve F2.4.

Samsung, 12 MP’lik bir sensörde zaten iki aşamalı bir açıklık (F1.5 ve F2.4) kullandı. Bu, Galaxy S9 ve S10 serisi telefonlarda bulunabilecek ana fotoğraf makinesi ve bulduğumuz mükemmel fotoğraflar çekiyor. Üçüncü bir aşamanın eklenmesi, aynı teknolojiyi kullandıktan iki yıl sonra alınacak makul bir karar gibi gözüküyor ve belirli bir durumda sensöre ne kadar ışığın çarptığını kontrol ederek kamerayı daha çok yönlü hale getiriyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı