Mobil

Galaxy Note 20 Plus’ın Dev Kamera Çıkıntısı Eleştiri Konusu Oldu

Samsung’un yeni çıkaracağı Galaxy Note 20 Plus modeline ait render görüntüleri internete düştü. Pigtou ile işbirliği yapan OnLeaks tarafından paylaşılan fotoğraflarda Note 20 Plus’ın devasa büyüklükteki kamera çıkıntısı göze çarpıyor. OnLeaks’e ait paylaşımların daha önce çok defa isabetli çıktığına şahit olduğumuz için gerçek telefonun kuvvetle muhtemel buna benzer bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz.

Kamera çıkıntısı çok çirkin!

Gerçekten de fotoğrafları incelediğiniz zaman Samsung Galaxy Note 20 Plus modelinin dev ve çirkin bir kamera modülüne ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Öyle ki Galaxy Note 20 Plus modelinin yalnızca 7.6 mm kalınlığında olacağı konuşuluyordu. Fakat bu kamera çıkıntısı yüzünden telefonun kalınlığı 10.7 mm’ye kadar çıkabilir. Tabii Samsung bu konuda herhangi bir şey yapmazsa! 

Kıyas olması için örnek vermek gerekirse Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinin kasası 7.6 mm’ye yakın bir incelikte. Samsung’un neden bu kadar çirkin ve büyük bir kamera çıkıntısına göz yumduğu merak konusu oldu doğrusu.

Dört lensli kamera düzeneği mevcut

Render görüntülerine bakacak olursa Galaxy Note 20 Plus modelinde tam 4 tane lensten oluşan bir arka kamera düzeneceği yer alacak. Bunların üçü dikey olarak sıralanmış, periskop lensi ise üçüncü lens olarak gözüküyor. Flaşın hemen altında ise derinlik kamerası görünüyor. Muhtemelen çekilen fotoğraflarda odaklanma görevini bu sensör üstlenecek.

Bunun dışında telefonun genel tasarımı, bir önceki modeli andırıyor. Muhtemelen yine 6.9 inç büyüklüğünde kavisli bir ekran bizi karşılayacak. Selfie kamerası ise ekranın orta kısmındaki delikte konumlandırılacak.

Bu arada düz Galaxy Note 20’nin tasarımı da pek küçük olmayacak. Elimize ulaşan bilgiler Samsung’un 6.7 inçlik bir ekranı tercih edeceğine işaret ediyor.

4,000 mAh kapasiteli bataryaya ev sahipliği yapacağı konuşulan telefonun önümüzdeki birkaç ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı