Mobil

Google Meet Uygulaması Play Store’da 50 Milyondan Fazla İndirildi

Global pandemi ilan edilen Koronavirüs salgını yüzünden sadece Türkiye’de değil, dünyanın hemen her yerinde insanlar işyerlerine gitmektense evden çalışmaya başladı. Haliyle bu da günlük iş toplantılarının yapılma şeklini kökten değiştirdi. Çalışanlar ve yöneticiler artık toplantı odasında bir araya gelmek yerine birbirlerine Google Meet davetiyesi atıp toplantıları sanal alem üzerinden gerçekleştiriyorlar.

Bunun bir sonucu olarak görüntülü konuşma uygulamalarının indirilme sayısında ciddi bir sıçrama yaşandı. Öyle ki Zoom kadar popüler olmasa da Google Meet, tüm dünya genelinde Google Play Store’da 50 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı. AppBrain tarafından yayınlanan analizde sadece bu yılın Mart ayından bu yana uygulamanın tam 5 milyon kullanıcı tarafından indirildiği anlaşıldı. Bu da yaşanan sıçramayı tam manasıyla gösteriyor.

Saman alevi gibi bir anda parlamak istemiyor

Buna ek olarak Android Police sitesinde yayınlanan başka bir analizde Google Meet’in Mart ayı sonuna doğru 10 milyon indirilme sayısına ulaştığı bilgisi yer aldı. 17 Mayıs itibariyle indirilme sayısı gözle görülür şekilde artmış. Microsoft Teams ve Zoom gibi alternatif uygulamaların aksine Google Meet aşamalı bir şekilde kullanıcıların ilgisini çekmişe benziyor. 

Tabii bu artışta Google’ın izlediği “kolaylaştırma” politikasının etkisi büyük. Öyle ki bugün Google Meet ile görüntülü konuşma odası kurmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmediği gibi, üye kayıt formu doldurma zorunluluğunuz dahi yok. İster işyeri yönetin, ister öğrenci olun, isterseniz de sevdiklerinizle konuşmak için Google Meet’i kullanın: Para ödemek zorunda değilsiniz.

Google Meet’e ulaşmak çok kolay

Gmail ile entegre çalışan Google Meet, popüler e-posta uygulamasının sol sütununda yer alıyor ve buradan kolayca ulaşılabiliyor. Zoom’un sükse yapmasıyla birlikte Google da Meet’e erişimi kolaylaştırmak adına böyle bir hamlede bulunmuş.

Bunların dışında Google kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Meet platformunu yeni özelliklerle güncellemeye de devam edecek. Kameranın düşük ışıkta daha iyi performans vermesini sağlayacak yazılımsal yenilikler bunun ilki olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı