Mobil

Google Pixel 3 Xl Format Atma Nasıl Yapılır

Google Pixel 3 Xl Format Atma Nasıl Yapılır

Cihazlara bulaşan virüsler sebebiyle donma ve kesinti problemleri sık sık yaşanabilir. Bu gibi durumlarda cihaza format atarak tekrar telefonu eski haline getirebiliriz. Google Pixel 3 XL format atma işlemine başlamadan önce yapmanız gereken tek şey yedek almak. Rehberiniz, fotoğraf ve videolarınız, uygulamalarınız gibi her şeyi yedeklemeniz yararınıza olacaktır. Çünkü yapılan bu işlemin bir daha geri dönüşü olmayacak.

Pixel Tüm Markalara Rakip Oldu, Meydan Okuyor

Google Pixel 3 XL nasıl format atılır?

Google Pixel 3 XL format atma işlemini iki farklı şekilde yapabiliriz. Bunlardan ilki, cihazı fabrika ayarlarına döndürmek, bir diğeri ise tuşlar vasıtasıyla hard reset atmak. Android işletim sistemine sahip olan bu cihazları sıfırlamak için sırasıyla Ayarlar – Yedekle ve sıfırla – Fabrika verilerini sıfırla – Telefonu sıfıra adımlarını izleyin. Bu şekilde cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek sıfırlayabilirsiniz.

Google Pixel 3 XL reset atma işlemi içinde cihazda yer alan donanımlardan yararlanacağız. Hard reset olarak adlandırılan bu format türünden yararlanmak için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli gelecektir:

  • Cihazınızı kapatın.
  • Güç tuşuyla + ses kısma tuşlarına aynı anda basın.
  • Telefon logosu çıkana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.
  • Recovery mod seçeneğini seçin.
  • Wipe data
  • Reboot system now

Bu adımları izleyerek de fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı