Mobil

Google Pixel 4 ve 4 XL Özellikleri Neler Olacak?

Pixel telefonları ile güzel bir seri yakalayan Google, yeni amiral telefonları Pixel4 ve Pixel4 XL telefonlarının tanıtımını 15 Ekim’de yapacak. Ancak akıllı telefonun şimdiden bütün özellikleri sızmış görünmekte.

Snapdragon 855 Kullanacak

Google çalışanlarının yeni telefonu kullanmaya başlaması, tanıtımdan önce görüntüsünün ve birtakım özelliklerinin açığa çıkmasına neden olmakta. Pixel3 serisiyle iyi bir ivme yakalayan Google, yeni telefonu Pixel4 ile çıkışını sürdürmek istemekte. Apple’ın 11 serisini piyasaya sürmesinin ardından harekete geçen firma, yakında yapacağı büyük etkinlik ile tanıtılacak telefonun özellikleri konusunda sızıntılar bulunmakta.

Pixel4 akıllı cihazın 18×9 bir ekran ile gelmesi beklenmekte. Pixel4 XL’da bu boyut 19×9 şeklinde karşımıza çıkmakta. Full HD Plus ve Quad HD Plus ekranların kullanıldığı telefonlar bugüne kadarki en iyi Google telefonu olduğu görüntüsünü vermekte. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 855’i kullanması beklenen Google, 855+ seçeneğini tercih etmekten kaçınmış görünüyor. Telefonların 6 GB RAM olması da performans konusunda şüpheler içerse de Google, bu şüphelerin gerçeği yansıtmadığını belirtmekte. Orta sınıfın kullandığı 4 GB RAM’i Pixel3 cihazlarında kullanan şirket, herhangi bir sorun yaşamadığını da ısrarla vurgulamakta.

Face ID Özelliği Bulunacak

128 GB dahili hafızaya sahip olması beklenen yeni Pixel telefonların farklı versiyonlarının olması beklenmekte. Ayrıca telefonlar için düşünülen bir diğer özellik, son yılların akıllı telefon üreticilerinin tercihi olan çift SIM desteğinin bulunması. Android 10 güncellemesini yakın zamanda kullanıma sunan Google, yeni amiral telefonunda bu sistemi kullanması beklenmekte. Güncellemesi hazır bir şekilde gelecek olan telefonun Apple ve Samsung’un bir adım önünde olmasına kesin gözüyle bakılmakta.

Pixel4 ve 4XL telefonlarında yüz tanıma sistemi ile kilit açma özelliği de düşünülmüş. Face ID olarak isimlendirilen teknoloji ile telefon kullanımı daha rahat bir hale gelmekte. Kamera olarak telefonun arkasında birden fazla kamera kullanılması beklenmekte. Son yıllarda 3’lü dizilimle mi yoksa farklı bir dizilimle mi geleceği ise merak konusu. Siyah, beyaz renklerin yanında Pixel4, turuncu renkle takipçilerinin karşısına çıkacak.

Fiyat konusunda herhangi bir bilgi henüz yok. Ancak üst segment telefonlar için düşünülen 600 dolar civarında bir rakam ile karşılaşmak şaşırtıcı olmayacaktır. Türkiye fiyatı ise değişen kur ile aynı orantıda değişebileceğinden henüz net bir şey söylemek için çok erken denilebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı