Mobil

Google Pixel 4a Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey: Ne Zaman Çıkıyor?

Google saf Android işletim sisteminden güç alan Pixel serisiyle Apple’ın iPhone modellerine kafa tutmaya devam ediyor. Aldığımız duyumlara göre ABD’li teknoloji devi şimdilerde Google Pixel 4a modeli için hazırlıkları neredeyse bitirmiş durumda. Ancak tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını nedeniyle telefonun çıkışı için en uygun zaman kollanıyor.

An itibariyle resmî bir açıklama yapılmadığı için kesin konuşmak hatalı olur, fakat beklentiler Google Pixel 4a modelinin bu sene içerisinde çıkış yapacağı yönünde. Bir kesim ise Google’ın çok kısa sürede telefonu tanıtacağı, bunun için sanal bir lansman düzenleneceğini düşünüyor. Bunların hangisi doğru, henüz bilmiyoruz. Ancak elimizde Google Pixel 4a’ya dair bazı önemli ipuçları da yok değil.

Google Pixel 4a ne zaman tanıtılacak?

Malum küresel salgın nedeniyle yeni cep telefonlarının tanıtıldığı MWC ve CES gibi fuarların tamamı iptal edildi. Bu yüzden Google Pixel 4a’nın da zaten ekonominin tüm ülkelerde daraldığı şu sıralar tanıtılacağına dair beklentiler azaldı. Ancak halen daha umut var. Google insanların evinden katılabileceği sanal bir etkinlik düzenleyerek yeni amiral gemisini görücüye çıkarabilir.

Kulağa her ne kadar heyecan verici geliyor olsa da bu etkinliğin ne zaman düzenleneceği meçhul. Fakat bunu yaparsa Google yeni bir çığır açmış olur, çünkü bu zamana kadar amiral gemisi modellerin internetten tanıtıldığına pek şahit olmadı insanlar.

Öte yandan sektöre yakın ismi gizli bazı kaynaklar 12 veya 143 Mayıs tarihleri arasında böyle bir sanal etkinliğin düzenleneceğini iddia ettiler. 

Google Pixel 4a özellikleri nasıl?

Adeta kapalı bir kutu olan telefonun özellikleriyle ilgili bildiğimiz her şey söylentiden ibaret. Ancak Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon serisi işlemciden güç alacağı, 5G’yi destekleyeceği ve en az 6 GB RAM’e sahip olacağı kesin. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı