Mobil

Google Pixel 4a, iPhone SE’den Daha Ucuza Satılacak

Görünen o ki akıllı telefon üreticileri yavaş yavaş müşterilerin her sene bir üst modeli çıkan telefonlar için 1,000 dolar gibi fahiş rakamlar ödemek istemediklerini anlamaya başlamış bulunuyorlar. Özellikle Koronavirüs salgını nedeniyle işsizliğin arttığı, işi olanların harcamalarını kıstığı, insanların evinden çıkamadığı şu günlerde kişilerin önceliklerinin değiştiği de bir gerçek. 

Telefon uygun fiyatıyla öne çıkacak

Apple’ın çiçeği burnundaki uygun fiyatlı iPhone SE 2020 modeliyle yaptığı da buydu aslında. Görünen o ki Google da yeni çıkaracağı Pixel 4a isimli yeni telefonunda benzer bir politika izleyecek ve telefonun fiyatını makul seviyede tutacak.

Bu müjdeli haberin kaynağı ise 9to5Google sitesinin editörlerinden Stephen Hall. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Hall, ismi gizli bir kaynağın kendisine yeni çıkacak Pixel 4a’nın 349 dolara satılacağını söylediğini belirtti. Eğer bu iddia doğru çıkarsa çok ilginç olur, çünkü bu haliyle Pixel 4a kendinden önce çıkan modelden daha ucuza satılacak demektir! Normalde hep bunun tam tersi olur, yeni modeller bir önceki modellerden daha pahalıya satılır.

Google, Apple ile rekabette el yükseltiyor

Diğer yandan Google’ın Apple ile bütçe dostu akıllı telefon pazarında süregelen rekabette elini yükseltmesi de söz konusu olabilir. Çünkü Apple son çıkardığı iPhone SE’ye 399 dolar fiyat biçmişti. Bu haliyle telefon, Pixel 4a’dan 50 dolar daha pahalıya geliyor. Üstelik sıkı durun: Hall’ın iddiasına göre bu rekabetçi fiyat 128 GB’lık versiyon için geçerli. Yani telefonun dahili hafızası iPhone SE’ninkinden daha yüksek olacak, fiyatı ise tam tersi düşük tutulacak.

Geçtiğimiz yıl görücüye çıkan Pixel 3a ile hatırı sayılır miktarda satış rakamına ulaşan Google, söylendiği gibi Pixel 4a’nın fiyatını makul tutarsa yine başarıya ulaşabilir. iPhone SE yerine insanların daha yüksek kapasiteli, güncelleme garantili Pixel 4a’dan yana tercihte bulunması gayet mümkün çünkü.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı