Mobil

Google Pixel 4a Performans Testinde Ortaya Çıktı

Google’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu olacak olan Pixel 4a modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Model performans testinde ortaya çıktı.

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni orta segment akıllı telefonu Pixel 4a modelinin bu ay tanıtılacağı düşünülüyordu. Google Pixel 4a modeline dair kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre modelin Haziran ayında tanıtılacağı iddia edilmişti. Google Pixel 4a modeli şimdi de performans testinde ortaya çıktı.

Performans testi sonuçlarında Pixel 4a modelinin orta segment bir akıllı telefon olduğu doğrulanıyor. Qualcomm Snapdragon 730 işlemciden güç alan akıllı telefon, daha iyi bir işlemci ile gelebilirdi. Yine de Pixel 3a ve Pixel 3a XL modellerine güç veren Snapdragon 670 işlemcisine göre Pixel 4a modeli daha iyi bir işlemciye sahip.

Pixel 4a İşlemcisi Neler Sunuyor?

Pixel 4a modeline güç verecek olan Qualcomm Snapdragon 730 işlemcisi 8 nm fabrikasyon süreci ile üretiliyor. 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 730 işlemcisi Kryo 470 çekirdeklerinden oluşuyor. Performans testinde ayrıca Pixel 4a modelinin bazı testlerde Snapdragon 845 işlemcisinden güç alan Pixel 3 modeli geride bıraktığını görüyor olsak dahi Pixel 4a modelinin günümüz amiral gemi modellerinden daha iyi bir performans sunduğunu söyleyemeyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı