Mobil

Google Pixel 4a’nın Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Google her yıl düzenlediği I/O etkinliğini bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle iptal etmek durumunda kaldı. Oysa ABD’li teknoloji devinin Pixel 4a modelini bu etkinlik kapsamında düzenlenecek mini bir lansmanla tanıtması bekleniyordu. Neyse ki orta segmente hitap edecek bu telefonun yeni çıkış tarihi şimdilerde gün yüzüne çıkmış bulunuyor.

Bu bilginin kaynağı ise ne yazık ki Google değil, Vodafone Almanya. Operatörün resmî web sitesinde yer alan bilgilerde Google Pixel 4a’nın çıkış tarihi olarak 22 Mayıs’a işaret edildi. Normalde fiyatı iPhone’larla yarışan Pixel serisinin yeni üyesinin fiyatı ise görece olarak daha uygun tutulacak. Pixel 4a ile Google daha çok iPhone SE 2020 modeliyle rekabeti amaçlayacak. Her iki telefon da yüksek performanslı donanımına rağmen ucuza satılmasıyla rekabeti kızıştıracak.

Her ülkede farklı tarihlerde çıkabilir

Tabii Vodafone Almanya’nın sitesinde yer alan 22 Mayıs tarihi muhtemelen Pixel 4a’nın Almanya için çıkış tarihine işaret ediyor. Cihazın ABD ve dünyanın geri kalan bölgelerinde farklı tarihlerde satışa sunulması söz konusu olabilir. Nitekim geçmişe baktığımız zaman Google’ın Pixel 3a modelini 7 Mayıs tarihinde ABD’de tanıttığını görüyoruz. Tanıtımın hemen ertesi günü de cihazın satışına başlanmıştı.

Türkiye’ye gelecek mi?

Öte yandan Pixel modellerinin satışı Türkiye’de resmî olarak gerçekleştirilmiyor. Pazar payının yüksek olmasına rağmen Google’ın neden bu modelden bizi mahrum bıraktığını bilemiyoruz. Ancak belki Pixel 4a ile bu durum son bulabilir ve ucuza satılacak bu model ülkemizde de satın alınabilir.

Goole tarafından teyit edilmediği için her ihtimale karşı 22 Mayıs tarihine ihtiyatlı yaklaşmakta fayda var. Ancak doğrusunu söylemek gerekirse uygun fiyatlı yeni modelin bu tarihte tanıtılması akla yatkın geliyor. Ay sonuna doğru Koronavirüs salgınının tüm dünyada yavaş yavaş etkisini azaltması bekleniyor çünkü. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı