Mobil

Google Pixel Nedir?

Google Pixel, Google tarafından 20 Ekim 2016’da yayınlanan bir Android akıllı telefondur. Piksel Nexus yerine oluşturuldu. Nexus gibi, piksel Android’in bir “stok sürümünü” çalıştırır, yani serbest bırakıldığı anda güncellemeleri alır. Diğer Android Telefonlar bazen aylarca güncellemeleri geciktirir.

Google Pixel, kullanıcılarına Google Fotoğraflarda ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama alanı sunuyor. Ayrıca, Google pikselin Google PhotosVersions ilk sürümünden bu yana, Google Pixel’in başka sürümleri de var. Aşağıda, piyasaya sürülen Google Pixel telefonlarının her birinin bir listesi bulunmaktadır.

Google Pixel ve Google Pixel XL-orijinal Google Pixel ve Google Pixel XL, Ekim 2016’da piyasaya sürüldü. Dairesel bir simge temasına sahiptir ve ücretsiz sınırsız tam kaliteli fotoğraf depolama alanı sağlar.

Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL – ikinci nesil Google Pixel Ekim 2017’de piyasaya sürüldü ve 3,5 milimetrelik kulaklık jakını çıkarma eğilimini izledi.

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL – Ekim 2018’de piyasaya sürülen Google Pixel 3, ilk iki telefonun belirlediği trendlerle devam etti. Ekran, kamera ve ekranda iyileştirmeler yapıldı, diğer iyileştirmeler ile birlikte Pixel 3, neredeyse tüm rakiplerin ikinci, hatta üçüncü bir kamera eklemesine rağmen, hala sadece bir arka kamera içeriyor. Pixel 3 XL ayrıca iPhone X’e benzer bir üst çentik özelliğine sahiptir, ancak kullanıcılar üstteki ekranı kapatarak çentiği kaldırma seçeneğine sahiptir. Pixel 3 telefonları ayrıca kablosuz şarj özelliğine sahiptir.

3A ve 3A XL polikarbonattan yapılmıştır ve 3 ve 3 XL’DEN daha küçük bir işlemciye sahiptir. Piksel için oda kaydetmek için resim kalitesini düşürmez.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı