Mobil

Google Tablet Sektöründen Çekiliyor

Teknoloji devi Google, yaptığı son açıklamada artık Android işletim sistemine sahip yeni bir tablet üretmeyeceğini açıkladı. 

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in sahibi ve geliştiricisi olan Google, tablet sektöründe beklediği etkiyi yaratamayınca çekileceğini açıkladı. Peki Google’ın bu kararı ne anlama geliyor. 

Android işletiyle birlikte büyük kitlelere ulaşan Google bir süre önce tablet pazarına da giriş yapmıştı. Apple’ın iPad modellerine rakip olarak duyurulan Google’ın Android işletim sistemli tablet modelleri zaman içerisinde Apple’ın iPad modelleri karşısında çok güçsüz kalmıştı. Son tableti Pixel State’i geçtiğimiz yıl tüketicilerle buluşturan Google, dizüstü bilgisayar modellerine daha fazla yoğunlaşmak amacıyla tablet pazarından çekileceğini duyurdu. 

Google’ın yeni nesil akıllı telefonlarının da ismi olan Pixel ismini kullanan ilk tablet olan Pixel State, böylece Google’ın ilk ve son Pixel isimli tableti olmuş oldu. Google’ın yeni yol haritasında ise artık yeni bir tablet modeli olmayacağı açıklandı. Pixelbook modelleri gibi ikisi bir arada dizüstü modellerine yöneleceğini duyuran Google artık klavye ile bütünleşik cihazlar üzerinde çalışacak. 

Çalışanlar Dizüstü Bilgisayar Bölümüne Kaydırıldı!

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan bir Google sözcüsü, Google’ın tablet bölümünde çalışanların artık Google’ın dizüstü bilgisayar bölümüne kaydırıldığı belirtildi. Tablet pazarında Apple’ın liderliği su götürmez bir gerçek olsa da Samsung’un Apple’ı ne kadar zorlamaya devam edeceği de merak konusu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı