Mobil

Google’ın Fuchsia İşletim Sistemi ile Hedeflediği Tüm Akıllı Cihazların Senkronize Çalıştığı Bir Dünya!

Akıllı telefonlara ve tabletlere güç veren Android Platfomu’nun arkasındaki Google hız kesmeden Fuchsia İşletim sistemi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Gelin bu işletim sistemi beraberinde neleri getirecek bir göz atalım.

Google Neden Yeni Bir İşletim Sistemine İhtiyaç Duyuyor ?

Fuchsia’nın detaylarına bakılırsa diğer işletim sistemlerinden biraz farklı çalışmak üzere sahaya çıkmaya hazırlanıyor. En azından şuanlık amacı mevcutta olanı değiştirmek değil!

Fuchsia Android ve ChromeOs gibi Linux çekirdeği üzerine kurulu değil. Bunun yerine Zircon mikro çekirdeği temelini oluşturuyor. Gömülü uygulamalarda küçük sistemler için tasarlanmış olan LK çekirdeğine benzediğinden çıkış amacının biraz daha farklı olduğunun ipucunu veriyor.

Bu da Fuchsia’nın Akıllı ev teknolojileri, IoT teknolojileri gibi küçük cihazlar için de ideal bir aday olabileceğini düşündürtüyor.

Yine de sonunda Android’in yerini alabilir mi sorusu akıllara geliyor. Bu sonsuz döngüde elbetteki Android’de birgün bu yarışta arkada kalacak. Ama henüz böyle köklü bir değişim için erken.

Google Fuchsia Hangi Cihazlarda Çalışacak ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Fuchsia hayatımızın her alanında yer alan akıllı cihazları hedefliyor. Android ve ChoromeOS’un henüz tahtları sağlam gibi görünsede farklı cihazlarda aynı işletim sisteminin çalışıyor olması birçok sorunu da çözecek.

Google Fuchsia’nın  modern görünümlü bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu, dizüstü bilgisayarlara veya cep telefonlarına adapte olabileceğini ve normalde bu tür cihazlarla ilişkilendireceğiniz uygulamaları çalıştırmak için tasarlandığını ortaya koydu. Fuchsia’nın  Android uygulamalarını çalıştırabildiğini de biliyoruz.

Linux’un yardımı olmadan yeni bir Google Os’a sahip olmak Android ile birlikte gelen bir çok sorundan da kurtulma imkanı sağlamış olacak.

Tabi ki henüz son kullanıcının eline geçmemiş olan bu işletim sistemi beraberinde birçok sorunu da getirebilir!

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı