Mobil

Güvenli Android İçin En İyi 2 APK Uygulamaları

Bazen yüklemek istediğiniz bir Android uygulaması Google Play Store’da bulunmayabilir. Bu, birkaç nedenden ötürü olabilir: belki coğrafi olarak engellenmiş, yetişkinlere uygun içeriğe sahip olabilir veya geliştirici kaldırmış olabilir.

Ancak bir uygulama normal kanallar üzerinden kullanılamıyor olsa bile, yine de onu cihazınıza yükleme yollarınız vardır. APK dosyasının bir kopyasını almanız gerekir, böylece onu sideload edebilirsiniz.

Birkaç site indirmek için APK dosyaları sunma konusunda uzmanım. Bazıları diğerlerinden daha iyidir, bu yüzden APK’ları güvenle indirmek için en iyi siteleri keşfetmek istiyorsanız okumaya devam edin.

en iyi apk sitesi

APKMirror

APKMirror, APK dosyalarını indirmek için en popüler sitelerden biridir.

Bu site, çevrimiçi olarak yaygın olarak okunan Android haber sitesi Android Police’ten sorumlu olan aynı takıma aittir ve güvenli bir şekilde elinizde olduğunuzdan emin olmanızı sağlar.

Bir güvenlik açısından, APKMirror’un sağlam bazı politikaları var:

  • Personel, yayınlanmadan önce siteye yüklenen tüm APK’ları doğrular.
  • Site, önceki sürümlere sahip uygulamaların yeni sürümleri için şifreli imzalarla eşleşir (gerçek geliştiricilerin bunları imzalamaları için).
  • Yepyeni uygulamalar, yasallıklarını doğrulamak için aynı geliştiriciden diğer uygulamalarla eşleştirilir.

Sonuç olarak, APKMirror bir APK dosyasının geçerliliğini doğrulayamıyorsa, dosyayı yayınlamaz. Bu nedenle, sitede herhangi bir modlanmış APK, korsan uygulama veya ücretli uygulama bulamazsınız.

Her uygulama için eski sürümleri alabilir, Google Play’den alınan çeşitli bilgileri görebilir ve ilgili uygulamaların listesine erişebilirsiniz. APKMirror’dan yüklediğiniz bir uygulama, cihazınıza yükledikten sonra Google Play’den bir güncelleme alırsa, otomatik olarak en son sürüme yükseltir.

APKPure

APKMirror’un en büyük ana rakibi tartışmalı bir şekilde APKPure. İki site aynı anda başlatıldı. APKMirror gibi, site, indirdiğiniz tüm APK’lerin güvenli ve virüssüz olduğundan emin olmak için sıkı güvenlik uygulamalarına uyar.

APKPure, sertifikanın güvenli olduğundan emin olmak için SHA1 kullanarak yayınlamadan önce tüm uygulamaların meşruiyetini doğrular. Yeni uygulama sürümleri için şifreleme imzaları daha önce yayınlanan sürümlerle eşleşmelidir ve tamamen yeni uygulamalar aynı geliştiriciden gelen diğer yazılımlarla eşleştirilir.

Bir kez daha, APKPure bir uygulamanın güvenliği veya kökenleri hakkında şüpheleri varsa, şirket siteyi yayınlamaz. APKPure’da kodlanmış APK yok. Site kullanılabilirliği açısından APKPure, ekran görüntülerini, uygulama açıklamalarını ve genel meta verileri doğrudan Google’dan çeker.

Ayrıca, eski bir sürüme geri dönmek istemeniz durumunda (özellikler veya hatalar nedeniyle) önceki uygulamaların bir listesi de bulunmaktadır.

APKPure ayrıca mevcut bir Android uygulaması vardır. Uygulamayı yüklemek için uygulamayı yüklemeniz gerekir, ancak bir kez yayınlandıktan sonra Google Play’in yerine geçebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı