Mobil

Hattını Değiştirmek İsteyenlere Müjde!

Pek çok kişi zaman zaman kullandığı hattı değiştirme ihtiyacı duyuyor. Ancak operatör değiştirebilmek için uygulanması gereken işlemler çoğu kişinin gözünde büyüyor. Artık hat değiştirmek çok daha kolay gerçekleştirilebilecek. Konu ile ilgili açıklama Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapıldı.

Dijital Gündem, “Salgın Süreci ve Sonrasında Telekom Operatörleri” konulu beşinci etkinliğini, 11 Haziran’da yani dün gerçekleştirdi. Dijital Gündem, 11 Haziran’da Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile;

  • Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal,
  • Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan,
  • Vodafone Türkiye Genel Müdürü Colman Deegan ve
  • TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen’i bir araya getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, açılışta yaptığı konuşmada;

“Aldığımız tedbirler ile bu süreçte herhangi bir aksaklığa sebep verilmemiş olmasından dolayı öncelikle memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Pandemi döneminde, başta uzaktan eğitim uygulamaları ve sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz haberleşme kampanyalarına, burada bulanan tüm CEO’larımızın kurumları destek verdi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığının talebi üzerine sağlık çalışanları ve aile hekimlerine çeşitli tanımlamalar yapıldı, ücretsiz ses ve veri kampanyaları yapıldı, öğrencilerin uzaktan eğitimine destek amacıyla İnternet tanımlamaları yapıldı. YÖK’ün yine, uzaktan eğitim çalışmaları kapsamında üniversite öğrencilerinin hizmetine sunulan YÖK dersleri platformuna kampanyalar yapıldı ve destekler verildi.” ifadelerinde bulundu. Salgın dönemindeki en önemli taleplerinden birisi olan elektronik ortamda abonelik konusunun önünün açılacağını belirten Dr. Sayan, 5G’nin en kısa zamanda, İstanbul Havalimanı’nda deneme amaçlı olarak hizmete alınacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere bu zorlu süreçte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada bakanlık ile operatörler arasında varılan mutabakata varıldığını belirtilmişti. Mutabakata göre operatörlerin 81 milyon cep telefonu abonesine Ramazan’da 1 GB interneti ücretsiz sağlayacağı açıklanmıştı. Ayrıca Karaismailoğlu; “Kovid-19 tedbirleriyle gördük ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yılda haberleşme altyapısına yaptığımız yatırımlar sayesinde ülkemiz bu konuda dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip durumda. Keza neredeyse eğitimden çalışma hayatına kadar her şey dijital ortama kaymasına ve erişim altyapısına talep birkaç kat birden artış göstermesine karşın hiçbir aksama yaşanmadı.”ifadelerinde bulunmuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı