Mobil

HMS Core 4.0 Kısa Süre İçerisinde Yayınlanacak

Amerika Birleşik Devletleri tarafından casuslukla suçlanan Huawei’nin Google lisansı iptal edilmişti. Huawei, Google Android lisansını kaybettikten sonra kendi servislerini duyurdu. İşte HMS Core 4.0 ve yenilikleri.

Google’ın Android lisansını iptal etmesinin ardından Google servislerini kullanamamaya başlayan Huawei, kendi servisleri üzerinde çalışmalara başladı. Android işletim sistemi açık kodlu bir platform olsa da Google’a kökten bağlı olan bir platform. Ülkemizde de Google ile yaşanan sorunun çözülmemesi durumunda, yeni duyurulacak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, Google Play servislerinden yoksun olarak satışa sunulacak. Bu durumda da Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google uygulamaları yer almayacak, Google Play Store bulunmayacak ve uygulama geliştirici kullanıcılara bildirim gönderemeyecek. 

Ülkemizde yaşanan bu durumun çözülüp çözülmeyeceği şimdilik bilinmezken, bu durumun bir benzeri Google ile Huawei arasında yaşanıyordu. Huawei yaşanan bu durumu çözmek için kendi servislerini geliştirmeye başlamıştı. Çin’de düzenlenen etkinlikte Google servislerinin yerini alacak olan HMS Core 4.0 Beta paketinin duyurusunu gerçekleştirdi. Huawei uygulamaların kısa süre içerisinde Huawei kullanıcıları için sunulacağını açıkladı. 

HMS Core 4.0 Neler Sunuyor?

HMS Core 4.0 ile birlikte, uygulama içi satın alma, bildirim gönderme, reklam verme gibi özellikler güncellenerek ek akıllı öğrenme servisleri, sahte kullanıcıları tespit edip engelleme servisi ve uygulama güvenlikleri gibi kritik özellikler geliyor. Google Mobil servislerini pek çoğunun yer aldığı Huawei Mobil Servisleri ile birlikte kullanıcıların ve geliştiricilerin önemli sorunları çözülüyor. Huawei HMC Core 4.0 servislerinin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını açıklamadı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı