Mobil

HongMeng İşletim Sistemine Sahip İlk Huawei Akıllı Telefonu Eylül Ayında Duyurulabilir

Amerika Birleşik Devletleri’nin casusluk suçlaması nedeniyle zor günler geçiren Huawei kendi işletim sistemini geliştirmeye başladığını duyurmuştu. Huawei’in yeni işletim sistemi olacak olan HongMeng ile çalışacak ilk Huawei modelinin çıkış tarihi belli oldu. 

ABD’nin bir süredir amgargo uyguladığı Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Huawei’in kendi işletim sistemini geliştirdiği bir süredir biliniyordu. Bu sıralar yeni işletim sisteminin çeşitli haklarını almak için çabalayan Huawei’in yeni işletim sistemi ile birlikte gelecek yeni akıllı  telefonu Ekim ayında tanıtılabilir. 

Huawei Nova 5i Pro Görüntüleri Yayınlandı

Android kullanımı yeni modellerinde yasaklanan Huawei’in yeni işletim sisteminin adı Çin’de HongMeng olarak isimlendirilecek. Huawei’in yeni işletim sisteminin Çin dışındaki ismi ise Ark OS olacak. İşletim sistemini geliştirmeye devam eden Huawei yeni işletim sistemini bu sonbaharda tanıtacak ve Ekim ayında tanıtacağı yeni akıllı telefonuyla birlikte kullanmaya başlayacak. 

Yeni İşletim Sistemi İlk Olarak Bütçe Dostu Huawei Modellerinde Kullanılacak

Huawei bu radikal işletim sistemi değişikliğini amiral gemi modellerinde test etmeyecek. Huawei’e yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Huawei yeni işletim sistemini ilk olarak bütçe dostu akıllı telefon modellerini kullanacak. Huawei yeni strateji ile birlikte kendi ekosistemini oluşturmasının ilk adımını gerçekleştirmiş olacak. Huawei’in yeni mobil işletim sisteminin Android ve iOS karşısında ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı