Mobil

Honor Note 10 Format Nasıl Atılır?

Telefonunuza virüs bulaşması ve yavaşlaması gibi sorunlarla karşılaştığınız zaman format atma gerekmektedir. Honor Note 10 format işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Eğer bu unsurlara dikkat etmeden format işleminizi gerçekleştirirseniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca format atmadan önce telefonunuzdaki tüm bilgilerin silineceğini de göz önünde bulundurmanız gereklidir. Eğer size gerekli çok önemli belgeler var ise format öncesinde bunları başka bir yere aktarabilirsiniz.

Honor Note 10 Format İşlemi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Honor Note 10 telefonunuzda format işlemini gerçekleştirmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey şarjınızın en az %50 oranın üstünde olmasıdır. Buna dikkat etmezseniz format esnasında telefonunuz kapanabilir ve işlemleri yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca telefona format atma işleminin sonrasında resim, video, müzik, uygulamalar, şifreler ve diğer belgeleriniz sileceğini için öncesinde yedekleme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzda format atma işlemini başlattıktan sonra hiçbir müdahale etmeden beklemeniz gereklidir. Çünkü müdahale olunması sırasında gereksiz müdahale telefonun bir daha açılmamasına veya arızalanmasına sebep olabilir. Bu nedenle format yapmadan önce mutlaka tüm bunları düşünerek yapmalısınız.

Peki Honor Note 10 Format İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken işlem telefonunuzun içerisindeki gerekli bilgi ve belgelerin yedeklenmesi olacaktır. Bu işlemin ardından telefonun güç tuşuna basılı tutarak Honor Note 10 format işlemi için ilk prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuz kapandıktan sonra ses açma ile güç tuşunu aynı anda basılı tutmalısınız. Ekranda telefonun logosu göründüğü anda tuşları bırakabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuza format etmek için “Recovery Mode”-u aktif etmiş olacaksınız. Burada sizleri “Wipe data/factory reset” bölümleri karşılayacak. Ses tuşları yardımı ile bu seçeneğin üzerine gelerek güç tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ardından tekrar onaylamanız için aynı işlemleri yapmanız gerekecektir. İşlemin sonlanmasını bekledikten sonra ses tuşlarını kullanarak “reboot system now” yazısının üzerine gelip güç tuşuna basılı tutmalısınız. Son olarak Honor Note 10 format prosedürünün gerçekleşmesi için beklemelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuz format olmuş olacak ve tüm sorunlar ortadan kalkacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı