Mobil

Honor V30 Ailesi Google Play Servislerini İçermeyecek

Huawei’nin alt markası olan Honor’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu Honor V30 ailesi Google Olay Servislerini içermeyecek. 

Honor’un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı Honor V30 ve Honor V30 Pro modelleri şık tasarıma ve güçlü özelliklere sahip olsa da önemli bir eksikle birlikte geliyordu. Huawei’nin alt markası olan ve Huawei’nin ABD ile yaşadığı casusluk suçlamasının sonrasında Android lisansını kaybetmesinin ardından Honor markası da Android lisansını kaybetmişti. Honor’un yeni akıllı telefonları Honor V30 ve Honor V30 Pro modelleri Android işletim sistemine sahip olsa da Google Play Servislerinden yoksun olacak. 

2020 yılının ilk aylarında Çin dışında da satışa sunulacak olan Honor V30 ve Honor V30 Pro modelleri Çin dışında Google uygulamaları ve Google Play Servisleri olmadan çıkacak. Huawei’nin Mate 30 ailesinde yaşadığı bu durum Honor’un V30 ailesinde de yaşanacak. 

Huawei Android Lisansı Hakkında Açıklama Yaptı

Huawei tarafından yapılan açıklamada Huawei ve Honor kullanıcılarının yaşadıkları problemlerin farkında olduklarını ve sorunları çözmek için çalıştıklarını belirtti. Huawei’nin Google ile Android lisansı imzalamasının ne zaman gerçekleşeceğini ise zaman içerisinde göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı