Mobil

Honor X10’un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Huawei’in alt markası olan Honor’un  yeni akıllı telefonu Honor X10, Çin’in sertifikasyon kuruluşu olan TENAA’da ortaya çıktı. Cihazın mayıs ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefon Samsung Galaxy S20 serisi gibi dikdörtgen arka kamera formuna ve çentiksiz bir ekrana sahip olacak.

Honor X10’un mayıs ayında karşımıza çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz gün açıklama yapan  Honor’ın Başkanı Zhao Ming, telefonunun beklendiği gibi Honor 10X değil, Honor X10 olarak adlandırılacağını duyurmuştu. Honor X10 ve X10 Pro şeklinde iki cihazdan oluşacak yeni X serisinin, bugün itibariyle TEL-AN00 ve TEL-AN00a model numaraları ile Çin’in sertifikasyon kuruluşu TENAA’da ortaya çıktığı görüldü.

Honor X10’un, 163.7 x 76.5 x 88mm ölçülerinde gelmesi bekleniyor. Honor X10 ise 6.63 inçlik bir panel sunacağı bekleniyor. Bu ekranın 120Hz yenileme hızını desteklemesi bekleniyor. Honor X10’un kapağının altında  22,5W hızlı şarj destekli 4.200mAh’lık bir pil olacağı belirtildi.

Honor X10'un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Honor X10’un arka kısmında, içinde dört lens ve bir LED flaş bulunan dikdörtgen şeklinde bir kamera kurulumu olduğu biliniyor. Cihazın yan kısmında fiziksel bir parmak izi okuyucu mevcut. Honor X10’in Huawei imzalı Kirin 820 5G yonga seti tarafından desteklenmesi ön görülüyor. Honor X10 hakkındaki tüm detaylar mayıs ayında düzenlenecek lansmanda belli olacak.

Şu süreçte satışa sunulan ve sunulacak olan telefonların özelliği kadar koronavirüs dolayısıyla teknolojik aletlerin sterilizasyonu da çok önemli. Teknolojik cihazların doğru kullanımı kadar doğru temizliği de oldukça önem teşkil etmektedir. Kullanılan temizlik ürünlerinden temizleme şekline kadar normal bir ürünü temizlemekten daha farklı bir sterilizasyon uygulanmalıdır.

Özellikle son günlerde hijyenin öneminin artmasıyla sürekli hayatımızda olan bilgisayar, cep telefonu, televizyon gibi teknolojik aletlerin temizliği de ekstra önem kazandı.

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

Gün içerisinde sürekli elimizde olan akıllı telefonların özellikleri kadar temizliği de oldukça önemlidir. Akıllı telefonun ekranının temizliği de televizyon ve bilgisayarda olduğu gibi mikrofiber bezlerle temizlenmelidir. Yavaş hareketlerle daireler çizilerek silinmelidir. Oldukça hassas olan cep telefonlarının ekranları alkollü bir temizlik ürünü ya da ıslak mendille temizlenmemelidir. Ayrıca mikrofiber bezin de ıslak değil nemli olması gerekir.

Bezi nemlendirmek içinse akıllı telefonlar için üretilen solüsyonlar kullanılabilir.Ayrıca telefon temizlemek için pek çok ürün üretilmiştir bu tür özel ürünlerden de faydalanılabilir.

Temizlik yapmadan önce telefonunuzu kapatmanız doğru olacaktır. Temizlik işlemi bittikten sonra tekrar telefonunuzu açabilirsiniz.

Sprey ürünleri de telefon ekranına direkt uygulamamak gerekiyor hoparlör kısmını da yumuşak bir üfleyiciyle veya üfleyerek temizleyebilirsiniz .

Akıllı telefon temizliği Corona Virüs’ün etkili olduğu şu günlerde daha da önem teşkil ediyor. Hafta da en az iki kez telefon temizliği yapmak gerekiyor. Telefon temizliği kadar telefon kılıflarının da sık sık temizlenmesi oldukça önemlidir. Telefon kılıfı da yerine göre silinerek yerine göre yıkanarak ya da çeşitli ürünlerin diş fırçacı veya kulak temizleme çubuğu yardımı ile telefona uygulanması aracılığıyla temizlenebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı