Mobil

HTC Android Pie Güncellemesini İptal Etti

HTC Son Güncellemesini İptal Etti

HTC U11 Android Pie güncellemesi bilindiği üzere 2017 senesinde tanıtımı yapılmıştı. HTC markasının vazgeçilmezi olan bu güncelleme yayınlandıktan sonra HTC kullanıcıları oldukça sevinmişti. Fakat yaşanılan bu sevinç fazla uzun sürmedi. Android Pie güncellemesi şirketin merkezi olan Tayvan’da geri çekilerek iptal edildi. Güncellemenin iptal edilmesinin nedeni ise kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkilemesi oldu. Kullanıcılar bu güncellemeyi yükledikten sonra mobil cihazlarını kullanamadıklarını ve kilit ekranında ciddi problemler olduğunu ifade etti.

Android Pie güncellemesi geri çekildi

HTC tarafından yayınlanan Android Pie güncellemesi sadece Tayvan’da yayınlandığı için dünya genelinde herhangi bir problem yaşanmıyor. Çünkü bu güncelleme sadece Tayvan’daki kullanıcılara özgü bir güncellemeydi. Tayvan dışında XDA forumlarından Android Pie güncellemesini çekenlerde bu sorunlarla karşılaşmış olabilir.

Tayvan’da bu güncellemeden olumsuz etkilenen kullanıcıların bir an evvel yetkili servislere gitmesi istendi.            Problemli olan bu güncellemenin ne zaman revize edilip ve tekrardan yayına konulacağı ise henüz bilinmiyor. Yaşanılan bu büyük problemden sonra HTC markası büyük bir prestij kaybına uğradı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı