Mobil

Huawei 8 Kameralı Telefon İçin Patent Aldı

Huawei yaptığı ilginç tasarımlarla daha önce de pek çok kez gündem olmayı başarmıştı. Huawei bu sefer de 8 kameralı telefonlar üzerinde çalışıyor.

Huawei tüm dünyada ve Çin’de çok sevilen ve kullanılan telefon markalarının başında geliyor. Google’la yaşadığı problemler nedeniyle Çin pazarına yoğunlaşacağı konuşulan markanın, Çin’de Google uygulamalarının kullanılmaması sebebiyle ürettiği telefon modellerinin tercih edilme oranı düşmedi.

Yeni 8 Kameralı Telefonun Görselleri Sızdı

TechGuy tarafından patent görselleri paylaşıldı. CNIPA tarafından onaylanan patente göre Huawei 8 kameraya sahip yeni telefonlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Telefonun ön tarafında, sol üst bölgede büyük bir delik bulunuyor ve bu delikte çift kamera yer alıyor.

Telefonun arka kısmında üçer elemandan oluşan iki dikey sıra şeklinde konumlandırılmış altı adet sensör ve büyük led flaşlı bir tasarım dikkat çekiyor. Biri merkezde, diğeri solda konumlandırılmış kameralar için iki adet patent satın alınmış durumda.

Telefonun arka kısmında kullanılan camın ön kısımdakinden daha kavisli olduğu göze çarpıyor. Huawei’nin daha önce kullandığı klasik düğmeler, hoparlör ızgarası, 3,5mmlik kulaklık girişi, Type C şarj kablosu ve kızılötesi özelliği dışında farklı bir donanım görünmüyor.

Patenti alınan ve üzerinde çalışılan tasarımla ilgili daha fazla bilgi ne yazık ki yok. Telefonun isminin, fiyatının ne olacağı ya da Türkiye pazarına girip girmeyeceği henüz belli değil ancak Huawei, Google’la anlaşmazlığı çözülmediği halde Türkiye pazarına hala farklı modelleri sokmaya ve satışlarını da büyük hızla sürdürmeye devam ediyor. Bu nedenle Huawei’nin çok sevdiği pazarlardan biri olan Türkiye pazarına bu telefonu sokması bekleniyor.

Huawei’nin 5 Arka Kameralı Yeni Amiral Gemisi

Huawei’nin amiral gemisi olacak P40 modelinin arkasında üç, P40 Pro’nun dört ve P40 PRO PE modelinin arkasında beş kamera olacak. P40 PRO PE, P40 serisinin en iddialı telefonu. Bu telefonun ön tarafında da 3 adet kamera olacak. Yüksek zoom yapabilmek için periskop kamerasının olduğu da biliniyor. Bu kamera sayesinde P40 PRO PE modeliyle 50x zoom’u hibrit olarak geçeceği tahmin ediliyor. Telefonun ana kamerasının 52 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı açıklanmıştı. Quan Quan Bayer isimli işleme teknolojisi sayesinde gece çekimleri de oldukça başarılı olan P40 PRO PE’de 12 GB RAM ve hızlı şarj destekli 4.500 mAh bir pil kullanılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı