Mobil

Huawei, ABD Yasağına Rağmen Yeni Telefonu Tanıttı!

DXOMARK yaptığı yeni bir derecelendirmeyle en iyi kamera ve ses performansına sahip aletlerin sıralamasını yayınladı. Teknoloji bekleyenlerinin oldukça merak gösterdiği listede ilk sırada Huawei olmak kaydıyla bazı dev şirketler ilgi çekmeyi başardı.

Akıllı cihazlara lensleri ve kameraları özelliklerine göre sınıflandıran ve güvenilir olmak kaydıyla herkes tarafından kabul olan bir internet sitesi olan DXOMARK yeni bir değerlendirme sunuldu. Popüler akıllı cihazların kamera ve ses özelliklerine göre sıralandığı listede bazı modeller özellikle göze çarptı.

10 seneyi aşkın zamandır aletlerin kamera ve ses yeteneklerini test eden DXOMARK’ın son günlerde çalıştığı ünlü kişilerle son derece ilgi odağı işlere imza atması göz ardı edilmedi. Gelin duyurulan listelere yakından birlikte bakalım.

Yeni düzenlenen listelerin normal günlerde DXOMARK’ın internet sitesinde paylaşılan geleneksel resimlerden farklı olarak daha bilgilendirici olduğu söylendi. Ana kamera için ayırt edilen 4 alt sınıfın hepsinde Huawei P40 Pro’nun başa geldiği görüldü. Yapılan değerlendirmeler sonuçları şu şekilde:

Standart mod:

Huawei P40 Pro

Honor 30 Pro+

Huawei Mate 30 Pro 5G

Geniş açılı çekim:

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20+

Samsung Galaxy Note10+

Huawei P40 Pro

Gece modu:

Huawei P40 Pro

Honor V30 Pro

Honor 30 Pro+

Zoom kalitesi:

Huawei P40 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro

Portre modu:

Samsung Galaxy Note10+ 5G

Honor V30 Pro

Samsung Galaxy S20 Ultra

Video kaydı:

Huawei P40 Pro

Honor 30 Pro+

Xiaomi Mi 10 Pro

Sıralamalardan da görüldüğü gibi piyasaya çıkarılan günden bu zamana hem kamerası hem de yüksek ücretiyle günlerce dilden dile dolaşan Huawei P40 Pro ağırlığını oldukça gösteriyor. DXOMARK’ın yapacağı yeni dosyalar hem akıllı telefon meraklıları hem de yeni bir alet almak için değerlendirme yapan insanlar tarafından oldukça yararlı bulunuyor ve merakla bekleniyor. Şirketin koronavirüse karşı korunmak amaçlı aldığı tedbirler genelinde evden çalışmaya gittiği bilindiğinden bir kesim kişi de bir süre yeni araştırmaların gelmeyeceğini sanıyor. En doğru haberi önümüzdeki zamanlar da yeni bir alet sunumunda hemen sonra göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı