Mobil

Huawei Ark OS Görüntüleri Sızdı

Amerika’nın Huawei’ye ambargo uyguladığı bu zamanlarda dev şirket atılım yaparak kendi işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Huawei’nin ‘B planı’ olarak gördüğü yeni işletim sistemi sayesinde artık hiçbir dış sisteme ihtiyaç kalmadan kendi cihazını üretebilecek. Google ile yaşanan problemlerden sonra kendi işletim sistemi çalışmalarını hızlandıran Huawei, kendi işletim sistemine Ark OS ismini verdi.

 

Ark OS Merak Uyandırdı

 

Birçok kişinin merakla beklediği Ark OS işletim sisteminin görüntüleri de internet ortamına sızdı. Çin ilk olarak bu işletim sistemine Hongmen OS ismini vermişti. Ancak global olarak kullanımı uygun olmadığından dolayı Ark OS olarak ismi belirlendi.

İşletim sisteminde ilk dikkat çeken ise tasarım oldu. Sade ve şık olan bu tasarım IOS’u da andırıyor. Yaşanan olaylardan dolayı Ark OS işletim sistemi aceleye gelmiş olsa da kısa zamanda çok büyük iş başardılar. Özellikle tasarım olarak büyük beğeni topladı. Huawei’nin çalışmalarını yürüttüğü yeni işletim sisteminin ne zaman aktif olarak kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak yapılan açıklamalara göre kısa süre içerisinde tamamen Ark OS’a geçileceğinin sinyali verildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı