Mobil

Huawei GR5 Bilinmeyen Özellikleri

Huawei GR5 bilinmeyen özellikleri başlıklı bu inceleme yazımızda, cihazın genel özelliklerinin yanı sıra fazla bilinmeyen özellikleri hakkında da detayları inceledik. Tasarım, kamera, donanım ve pil kapasitesi sınıflarına ayırdığımız inceleme yazımızda, tüm özelliklerin detaylarına tekno10 takipçileri için indik.

Huawei GR5 Bilinmeyen Özellikleri

Tasarım Özellikleri

158 gram ağırlığıyla hafif telefonlar arasında sayabileceğimiz Huawei GR5, %73 ekran gövde oranına sahip özelliğiyle kendi segmentinde yeterli sayılabilecek bir orana sahip. Gümüş ve altın rengi seçenekleriyle iki renk ile satışa sunulan telefonun tasarımı, genel itibariyle göze oldukça hoş geliyor.

Huawei GR5 Ekran Özellikleri

IPS LCD ekran teknolojisinin kullanıldığını gördüğümüz telefonun 5.5 inçlik ve 1080x1920p çözünürlüğe sahip ekranı, oldukça yeterli seviyede özelliklere sahip. 401 PPI piksel yoğunluğu da, cihazın sınıfında alınabilecek telefonlardan olmasına imkân veriyor.

Huawei GR5 bilinmeyen özellikleri

Kamera Özellikleri

Otomatik odaklama, panoroma ve odak takibi gibi özelliklerin yanı sıra farklı birçok özellikle desteklenen 13 MP ana kamera, özellik ve çekim kalitesi bakımından yeterli niteliktedir. 5 MP ön kameraysa, beklentilerimizin çok üzerinde olmasa bile beklentilerimizi karşılayacak özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonun ana kamerası 1080p Full HD video kayıt özelliğine sahip olup, ön kamera ise 1080p kayıt özelliği sunmaktadır.

Donanım Ve İşletim Sistemi

Qualcomm işlemci özelliğine sahip olan telefonun işletim sistemi olarak da, Android 5.0.1 Lollipop teknolojisi kullanılmış. 8 çekirdekli 1,5 HGz işlemci gücü bulunan telefonun 2 GB RAM bellek değerinin, biraz daha fazla olmasını beklerdik. Ayrıca 16 GB dahili depolama alanının, bu özellikteki cihazlar için fazla yeterli olmayacağının düşünülmesi gerekirdi. Neyse ki 128 GB hafıza kartı desteği, bu açığı kapatmaya yetecek bir nitelik olarak karşımıza çıkıyor.

Batarya Özellikleri

3000 mAh batarya kapasitesi bulunan Huaiwei GR5, yüksek batarya gücüne sahip bir cihaz olarak algılansa da, özelliklerine göre normal kabul edilebilir bir batarya kapasitesine sahip olduğunu diyebiliriz. Parmak izi okuyucu özelliğini gördüğümüz telefonda kullanılan pek çok sensör bulunmakta olup, bu sensörler telefonu daha kullanışlı hale getirmiş durumda.

Özetle; telefonun dahili hafızası ve RAM alanı dışında, diğer özelliklerinin ideal özellikler olduğunu görmekteyiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı