Mobil

Huawei Mate 20 Format Atma

Telefonların yavaşlaması veya sistemin arızalanması durumunda format atma işlemi gerçekleştirmek gereklidir. Her bir telefonun format işlemi birbirinden farklı olmaktadır. Huawei Mate 20 format atmak için uygulamanız gereken prosedürleri sırası ile yapmalısınız. Format işlemi öncesinde sizin için önemli olan verilerin yedekleme işlemini yapmayı da unutmamalısınız. Çünkü format sonrasında tüm bilgi ve verileriniz sıfırlanacaktır. Yedekleme işlemini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra format işlemine geçebilirsiniz.

Huawei Mate 20 Format Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk önce telefonunuzun şarjının en az %40-%50 oranlarında olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü format sırasında telefon kapanırsa yeni sorunlar ortaya çıkabilir. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken unsur önemli belgelerin yedekleme işleminin yapılmasıdır. Tüm bunları tamamladıktan sonra format işlemini başlatabilirsiniz. Ancak format sırasında telefonun herhangi bir tuşuna basmamalısınız, bu durumda da format iptal olunabilir ve format prosedürlerini yeniden yapmak zorunda kalırsınız. Huawei Mate 20 format işlemi oldukça zorlu bir prosedür olmaktadır. Format işlemi sırasında yapacağınız herhangi bir hata telefonunuzun arızalanmasına sebep olabilir. Bu sebeple mutlaka format işlemini dikkatli bir şekilde öğrenmelisiniz.

Huawei Mate 20 Format İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Bu telefonda format işlemi iki farklı yol ile yapılabilir. İlk önce menü bölmesine girmeniz gerekecektir. İşlemin ardından ayarlar kısmına girerek yedekle ve sıfırla seçeneğini kullanmalısınız. Sonra gelecek pencerede fabrika verilerini sıfırla seçerek telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz. Diğer bir adım ise telefon üzerinde bulunan tuşlar yardımı ile cihaza format işleminin atılmasıdır.  Bunun için Huawei Mate 20 telefonun üzerinde yer alan ses tuşlarını ve güç düğmesini kullanmalısınız. İlk önce yapmanız gereken işlem telefonu kapatmak olacaktır. Bu işlemin hemen ardından güç düğmesi ile birlikte ses açma tuşuna basmalısınız. Telefonun ekranına Huawei logosu geldikten sonra düğme ve tuşları bırakabilirsiniz. Recovery kurtarma mod`u aktifleştikten sonra ses tuşları yardımı ile “Wipe Data All/Factory Reset” üzerine gelerek güç düğmesine basıyoruz. Sonrasında gelen “Reboot System Now” seçtikten sonra telefonun hard reset (format) işlemi başlayacaktır. Bu şekilde telefonun format işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı