Mobil

Huawei Mate 30 İçin Önlem Almaya Başladı

Huawei Mate 30 İçin Önlem Almaya Başladı

Çin’in en ünü markalarından olan Huawei bilindiği üzere ABD’nin ekonomik yaptırımlarına maruz kaldı. Bu ambargolardan sonra tekrardan kendini toparlayacağına inanan Huawei, kısa vadede ise telefon satışlarında ciddi bir düşüş olacağının farkında. Önümüzdeki süreçte yedek parçadan yana sıkıntı çekmek istemeyen Huawei, ciddi bir yedek parça stoğu yapmış durumda.

Huawei Mate 30 için yoğun önlem aldı

Huawei, Mate 30 modeli için yoğun üretimi askıya alarak şimdilik sınırladı. Mate 30 modeli için yoğun bir talep almayacağının farkında olan Çinli şirket, böylelikle aşırı üretiminde önüne geçmiş oldu. Huawei’nin göz bebeği olan Mate 30’un ABD yaptırımlarına maruz kalmadan satışa sunulması halinde büyük bir patlama yaşayacağı öngörülüyordu. Ancak ABD ile yaşanan ekonomik yaptırımlar sebebiyle Huawei’ye olan ilgi de azalmış durumda.
Huawei Mate 30 modeli 2019’un en gelişmiş en teknolojik cep telefonu olması bekleniyor. Uzun zamandır beklenen Mate 30’un lansmanına ise az kaldı. Huawei’nin bu modelde işletim sisteminde herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı