Mobil

Huawei Mate 30 Pro Avrupa’da Satışa Sunuldu

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda duyurusunu gerçekleştirdiği Mate 30 Pro modeli Çin’in ardından Avrupa’da da satışa sunuldu. 

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti ile Huawei arasında yaşanan casusluk suçlamasının ardından Huawei Android lisansını kaybetmişti. Android lisansını kaybetmesinin ardından yeni akıllı telefonlarında Google Play Servislerini kullanamayan Huawei, Mate 30 ailesini Google Play Servisleri olmadan duyurmuştu. Huawei’nin ilk olarak Çin’de satışa sunduğu Mate 30 ailesinden Huawei Mate 30 Pro Avrupa’da satışa sunuldu.

Mate 30 Pro Nihayet Çin Dışında!

Android lisansına sahip olmayan ve bu nedenle Google Play Servislerinden yoksun olan Huawei Mate 30 Pro geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Çin başta olmak üzere bazı Asya ülkelerinde satışa sunuşan Huawei Mate 30 Pro modeli Avrupa pazarında ilk olarak İspanya’dan girişini gerçekleştirdi. 

İlk olarak İspanya’da satışa sunulan Mate 30 Pro modelinin fiyatı 1.099 Euro olarak açıklandı. 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olan Mate 30 Pro modeli “Uzay Grisi” renk seçeneğine sahip. 

Satışa sunulan Huawei Mate 30 Pro modeli Google Play Servisleri olmadan geliyor. Mate 30 Pro modelini satın alan kullanıcılar satın aldıkları Huawei Store’da ya da kendileri Google Play Servisleri kurulumunu gerçekleştirebiliyor. 

Huawei Mate 30 Pro modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı