Mobil

Huawei Mate Xs Satışları Saniyeler İçinde Tükendi

Huawei Mate Xs Huawei’in katlanabilir ekranlı ikinci akıllı telefonu olma özelliği taşıyor. Geçtiğimiz saatlerde internet üzerinden Çinli tüketicilere sunulan telefonlar, saniyeler içerisinde tüketenerek büyük şaşkınlık yarattı. Huawei Mate Xs’in tekrar satışa sunulması için 8 Mart’a dek beklenmesi gerekiyor. 

Huawei yaptığı birbirinden başarılı atılımlar sonucunda en çok arzulanan akıllı telefon markaları klasmanına girdi bile. Huawei Mate Xs de piyasadaki katlanabilir telefonlar arasında en çok konuşulan, özellikleri ve performansı en çok merak edilen telefonların başında geliyor.

Huawei Mate X isimli katlanabilir telefon da oldukça ilgi çekmişti fakat Xs versiyonunun çok daha üstün performans özellikleriyle donatıldığı ve harika bir katlanabilir ekran deneyimi sunduğunun söylenmesi, akıllı telefon düşkünlerinin büyük bir heyecanla cihazın piyasaya çıkmasını beklemesine yol açmıştı. 

Huawei Mate Xs Satışları Saniyeler İçinde Tükendi

Huawei Mate Xs Satışları Şok Etti

Huawei Mate Xs Çin lansmanı uzun zaman önce yapıldı fakat cihazın ön sipariş almaya başlaması 26 Şubat’ı buldu. Online satış için de büyük bir hevesle bekleyen kitleyi sevindiren haber de nihayet geldi ve Huawei Mate Xs online satışa sunuldu. 

Tıpkı ön siparişlerin de çok yoğun bir ilgiyle karşılaşması gibi, Çin’de birçok internet sitesinde satışa sunulan katlanabilir telefon, yalnızca saniyeler içerisinde tamamen tükendi. Pek çok kişinin isyan etmesine neden olan bu durum üzerine yetkililer açıklama yaparak ikinci satışın 8 Mart itibarıyla yapılacağı söylendi. 

Huawei Mate Xs Teknik Özellikleri Oldukça Tatmin Edici

Huawei Mate Xs, tıpkı Huawei Mate X gibi katlanabilir ekranlı bir telefon fakat diğer cihaza kıyasla çok daha gelişmiş özelliklere sahip. Daha sağlam bir menteşe yapısına sahip olan cihazın katlanabilir ekranı, oldukça güvenli ve akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Kirin 900 olarak anılan Huawei’in en güçlü işletim sistemine sahip olan telefon, 5G desteğine de sahip.

Huawei Mate Xs Satışları Saniyeler İçinde Tükendi

Huawei Mate Xs Fiyatı

Huawei Mate Xs katlanabilir telefonlar arasında oldukça popüler ve bu popülerliğin hakkını veren bir fiyata sahip. Çin pazarında 2.499 dolar yani yaklaşık olarak 15,180 dolara satışa sunulan telefon, Avrupa pazarında ise 2,499 euro (19,500 TL + vergiler) karşılığında satın alınabiliyor. Şu an için Türkiye’de bulunmayan telefonun çok yakında sınırlarımıza da gelmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı