Mobil

Huawei P40 Pro Modelinin Neden 120 Hz Ekranla Gelmediği Açıklandı

Çinli teknoloji devi Huawei CEO’su, Huawei’nin yeni üst seviye amiral gemisi olan Huawei P40 Pro modelinin ekranının neden 120 Hz tazeleme hızı sunmadığını açıkladı. 

Kısa bir süre önce Huawei P40 ailesini satışa sunmuştu. Güçlü kamera özellikleri ve performans özelliklerine sahip olan P40 ailesinin ekranı 120 Hz ekran tazeleme hızı sunmuyordu. 

Huawei P40 Pro ve Huawei P40 Pro Plus modelleri 2020 yılının en iddialı akıllı telefonları olmasına rağmen 90 Hz ekran tazeleme hızına sahipti. Huawei’nin yeni üst seviye akıllı telefonları 6.58 inç büyüklüğünde 2640 x 1200 piksel çözünürlük sunan ve 90 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlar ile birlikte geliyordu. Son dönemde tanıtılan pek çok akıllı telefonda 120 Hz ekran yenileme hızını gördüğümüz şu günlerde Huawei’nin bu hareketi anlamlandırılamamıştı.

Huawei P40 modellerinde 120 Hz ekran yenileme hızının kullanılmaması üzerinde açıklama yapan Huawei CEO’su Yu Chengdong bu kararlarının nedenlerini açıkladı. Huawei CEO’su Yu Chengdong açıklamasında, Huawei P40 Pro ve Huawei P40 Pro Plus modellerinin 120 Hz erkan yenileme hızına sahip olabilecek donanım özelliklerine sahip olduğunu ancak bu modellerde 120 Hz ekran yenileme hızı sunan panelin tercih edilememesinin nedeninin pil optimizasyonu ve diğer sebeplerden dolayı olduğunu belirtti. 

Xiaomi Redmi K30 Pro Modelleri İçin Benzer Bir Yol İzledi

Yüksek ekran yenileme hızına sahip akıllı telefonların daha fazla güç tükettiği bir gerçek. Huawei’nin P40 Pro ve P40 Pro Plus modellerinde tercih etmediği 120 Hz ekran yenileme hızına sahip panelleri Xiaomi firması da Redmi K30 Pro modelleri için tercih etmemişti. Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Redmi K30 Pro modellerini 60 Hz ekran yenileme hızına sahip ekranlarla satışa sunmuştu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı