Mobil

Huawei’den Beklenen Açıklama Nihayet Geldi

Huawei’den Beklenen Açıklama Nihayet Geldi

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşından oldukça etkilenen Huawei, bu zamana kadar konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmemişti. Beklenen açıklama bugün Huawei’den geldi.

Huawei’nin üst düzey yetkililerinden biri olan Andrew Williamson, bugün ABD ile Çin arasında yaşanan ticari savaşla ilgili konuşma yaptı. ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırım kararıyla birlikte 56 milyar dolarlık bir gelirden olduğunu, ayrıca 74 bin insanında işsiz kalabileceğini belirtti.

Huawei’den Beklenen Açıklama Nihayet Geldi

Yaptırımların Sonucu Oldukça Yıkıcı Olur

Andrew Williamson, Huawei’nin Amerika için tedarik bütçesinin 11 milyar dolar olduğunu ve Amerika pazarının sıkı bir müşteri kaybı yaşayacağını belirtti. ABD’nin uygulattırdığı yaptırımların, ticari bir kıyım olacağını düşünen Williamson, ABD’nin tüm bu ambargoları sonucunda 56 milyar dolarlık bir ihracat tutarını da tek bir kalemde silmiş olduğunu söyledi.

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı ambargo ile ilgili bir gelişmenin olup olmadığı ile ilgili soruya ise Williamson şu şekilde cevap verdi; ‘’ABD bize uyguladığı ambargoyu daha da kısıtlamaya kalkarsa, bu Huawei’nin üretimini oldukça kötü etkiler. Huawei olarak artık Ar-Ge çalışmalarına çok daha fazla yatırım yapacağız. Bizimle çeşitli ortaklıklar yapmak isteyen ülkelere de kapımız sonuna kadar açık’’ ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı