Mobil

Huawei’in Yara Alması, Diğer Markalara Yarayacak

Huawei’in Yara Alması, Diğer Markalara Yarayacak

Google’ın, Huawei ile olan iş birliğini sonlandırmasını açıkladıktan sonra şirket yetkilileri Huawei’nin kendilerine ait işletim sistemi çıkaracağını belirtti. Fakat uzmanların, bunun kısa bir sürede yapılmasının imkansız olacağı konusunda hem fikir… Olası bir Huawei krizinin, en çok Apple ile Samsung’a yarayacağı düşünülüyor.

Huawei Satışlarında Ciddi Bir Düşüş Bekleniyor

Akıllı telefon satışlarında liderliği Samsung göğüslüyor. Ardından ise Apple ve Huawei geliyor. Ancak ABD – Çin ticari savaşları sebebiyle, kısa bir zaman sonra Huawei’nin tahtını kaybedeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei ile anlaşmasını rafa kaldıran sadece Google değil. İrili ufaklı birçok şirkette, Huawei ile olan iş birliğini sonlandırma kararı aldı. Durum böyle olunca Huawei’nin 2019 tahmini satış rakamı olan 270 milyon adet, artık hayal olarak görülüyor. Huawei ile Google krizinin sona ermemesi durumunda, Huawei’nin 2019 satış rakamlarının 180-200 milyon bandına kadar düşebileceği öngörülüyor.

Tabi ki bu gelişmelerin bir de kullanıcılara olan yansıması bulunuyor. Huawei’nin değer kaybetmesi, rekabet açısından da Samsung ve Apple’ı bayağı bir rahatlatacak. Böylece akıllı telefon teknolojisinde yaşanan hızlı gelişmelerde de vites düşürüleceği tahmin ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı