Mobil

Huawei’nin İlk Katlanabilir Telefon Modeli Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei de katlanabilir akıllı telefon modeli üreten sayılı firma arasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Özellikle Samsung’un Galaxy Fold serisine alternatif olarak pazardaki yerini alması beklenen Huawei katlanabilir telefon modeli, ilk kez şirketin yaptığı patent başvurusunda ortaya çıktı.

Şuan için yeni modelin isminin ne olacağı netlik kazanmış değil. Ancak tahminler katlanabilir Huawei telefon modelinin Mate X veya Mate Xs adını taşıyabileceği yönünde. Her iki cihazın da ortak özelliği, katlanabilir ekran sahip olması olacak.

Çin’de patent başvurusu yapıldı

Beklentiler Huawei’nin tasarım noktasında çok radikal bir karar almayıp tıpkı Samsung Galaxy Fold gibi bir ekrana telefonunda yer vereceği yönünde yoğunlaşıyor. Nitekim şirketin Çin’de yaptığı patent başvurusunda kullanılan görseller de bu durumu teyit eder nitelikte.

Hollanda menşeli teknoloji haberleri sitesi LetsGoDigital tarafından fark edilen patent başvurusu, geçtiğimiz Çarşamba günü yapılmış. Katlanabilir telefonun açılarak tablet gibi genişçe bir ekrana kavuştuğu görülüyor. Bunun dışında ekranın üzerinde herhangi bir çentiğin yer almaması dikkat çekici. Bu durumda kameranın Xiaomi Mi9T örneğinde olduğu gibi pop up şeklinde kullanılması söz konusu olabilir.

Arka kamerada dört lens kullanılacak

Patent başvurusundaki bilgiler telefonun ekranının yana çekildikçe uzayacağına işaret ediyor. Aynı zamanda katlanabilir telefonun arka kamerasında toplam 4 tane lensin yer aldığını da görüyoruz. Muhtemelen bu lenslerden biri P40 Pro+ modelinde de karşımıza çıkan “zoom” lensi olacak ve kullanıcıların uzağı yakın etmelerini sağlayacak.

Peki, bu yeni model ne zaman görücüye çıkacak? Resmî olarak bir açıklama yapılmadığı için bunu bilmiyoruz. Ancak patent başvurusunu keşfeden LetsGoDigital editörleri Huawei’nin yeni modelinin bu yılın Ekim aylarına doğru satışa sunulacağını düşünüyorlar. Tabii Koronavirüs salgınının gidişatına göre de bu değişiklik gösterebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı