Mobil

İmessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Çözümü

İmessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Nedir?

Mobil telefonlar piyasasında oldukça fazla rekabetin olduğunu bilmeyen kişi yoktur. Özellikle akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte telefon modelleri ve akıllı telefonların kıyasıya rekabeti teknoloji dünyasının en önemli konularından birisi olmuştur. Akıllı telefonların en önemli özelliklerinin başında görüntülü sohbet ve iletişim uygulamaları gelmektedir. Telefonların özel sohbet programları ve iletişim programları üzerinden rekabetini de sanırım anlatmaya pek gerek yok. Çünkü akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte piyasada yükselen en önemli yazılımların başında sohbet ve iletişim uygulamaları gelmektedir. Bu uygulamaların genel olarak akıllı telefonlar piyasasında en şiddetli rekabetin yaşandığı alan olduğunu da söylemeye gerek yok. WhatsApp ile başlayan akıllı telefonlardaki sohbet özelliklerinin, ilk olarak İphone tarafından geliştirilen FaceTime ve İmessage uygulamaları ile yürüdüğünü ve bu uygulamaların şuanda Dünya üzerindeki en popüler sohbet uygulamalarından olduğunu anlatmaya da gerek yok. Ayrıca bu uygulamaları neredeyse kullanmayan telefonun olmadığını da hatırlatalım.

 

İşte sohbet ve iletişim uygulamalarının böylesine rekabet içinde olduğu bir ortamda, İmessage uygulamasının çoğu telefonda ortaya çıkan bir hata mesajı kullanıcıları adeta çıldırtmaktadır. Genellikle İphone işletim sistemine sahip telefonlarda olan bu hata kodu, Apple kullanıcılarını da adeta çılgına çevirmektedir. FaceTime ve İmessage sistemini birlikte kullanan İphone kullanıcıları, kurulumlarını tamamladıktan sonra bu hata kodunu sıkça almaktadırlar. Sizlere bu makalemiz de İmessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası çözümünü net bir şekilde anlatacağız. Bu hatanın genel olarak İphone ve İpad sistemlerinde görülmesi bir yana, birçok telefon açılıp kapandığı vakit bu hata kodunu sıkça almaktadır. Özellikle son güncellemeleri yapılmış olan birçok cihaz, bu hata kodunu vermesiyle birlikte FaceTime ve İmessage uygulamalarını devre dışı bırakıyor ki, bu İphone veya İpad marka cihazlarda ciddi şekilde iletişimin kesilmesi anlamına gelmektedir.

İmessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası Çözümü

İphone veya İpad marka cihanızda İmessage Etkinleştirme Bekleniyor Hatası alıyorsanız, bunun birkaç sebebi olabilir. Öncelikle cihazınızın son güncellemeleri yaptığından kesinlikle ve kesinlikle emin olmanız gerekmektedir. FaceTime ve dolayısıyla İmessage sistemi son yapılan değişikliklerle beraber güncellenmiş bir İphone veya İpad cihazında çalışabiliyor. Eğer güncellemeleri yüklemediyseniz, sisteminizin çakışması ve bu sebeple de uygulamanızın etkin olmaması gibi bir durum hâsıl olmuş olabilir. Bu sebeple son güncellemeleri mutlaka indirmeli ve kurulduğundan da emin olmalısınız. Aksi takdirde bu mesajı almanız normaldir.

Ek olarak cihazınızın internet bağlantısında problem olmuş olabilir. İnternet bağlantısı kesilen cihazlarda bu hata kodunu insanlar sıkça almaktadır. Ayrıca internet paketi bittiği halde, mobil veriyi açan birçok Apple kullanıcısı internetlerin bittiğinin farkında olmadan uygulamayı kullanmaya kalktığında bu hata kodunu almaktadır. Bu hata kodunu almamak adına, internet bağlantınızın olduğuna ve cihazınızın internete kesinlikle bağlı olduğuna emin olmalısınız. Aksi takdirde yine aynı hata kodunu almanız da muhtemeldir.

Telefonunuzun saat ve tarih ayarlarında bir sapma veya kayma olmuş olabilir. Cihazınız eğer güncelleme yaptıysa mutlak suretle saat ve tarih ayarları değişmiş olabilir. Sonuçta İphone ve İpad güncellemeleri genle olarak Amerika yerel saatine göre belirlenir ve ona göre sisteme dâhil edilir. Güncellemelerden sonra saat tarih ayarınız değiştiyse de, bu hata kodunu alıyor olabilirsiniz. Eğer saat tarih ayarınız doğru değilse, tarih ayarlamalarından gerekli düzenlemeyi yapmalısınız.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala düzelmediyse, cihazınızı yeniden başlatmanız en doğru işlem olacaktır. Çünkü yaptığınız işlemin telefondaki uygulamaya geçmediği ve etki etmediği sonucu ortaya çıkacaktır. Bu sebeple cihazınızın internet bağlantısını kesip yeniden başlattığınızda sorun düzelecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı