Mobil

İnstagram Community Guidelines { Gönderin Silindi } Sorunu

İnstagramda paylaşım yapan kişilerin başına gelen instagram community guidelines comments sorunu son zamanlarda sık yaşanan bir durumdur. Türkçe anlamı paylaşımınız silindi anlamına gelmektedir. İnstagram topluluk kurallarına göre paylaşım yapan kişilerin özgün ve güvenli paylaşım yapması gerekir. Bu kuralların ihlal edilmesi ve topluluk kurallarına uyulmaması durumunda gönderin silindi uyarı mesajı altında paylaşımınız instagram tarafından silinebilir.

Bu uyarı geldiğinde instagram botları tarafından kontrol edilen içeriğinizde topluluk kurallarına aykırı bir durum tespit edilmiş demektir. Bu kontrol otomatik olarak gerçekleştiğinden zaman zaman hatalı sonuçlar doğurabilmektedir. Siz böyle bir durum yapmadığınızı düşünüyorsanız manuel inceleme talep edebilir ve geri bildirim gönderebilirsiniz. Bu durum da gönderiniz tekrar incelenecektir.

İnstagram Community Guidelines { Gönderin Silindi } Sorunu Çözümü

Bu uyarı ile tekrar tekrar karşılaşmamak ve hesabınızın kapatılmaması için uymanız gereken kurallar vardır. Bu kurallar;

  1.  Paylaştığınız Gönderiler Size Ait Olsun
  2. Ahlaki ve Toplum Değerlerine Uygun Olsun
  3. Topluluk Kurallarına Uyun

görsellerinizin bu üç kritere uyması durumunda gönderiniz silindi uyarısını yaşamayacaksınız. Aksi halde instagramın bazı yaptırımları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumunda yapmanız gereken şey haklı iseniz geri bildirim atmak olacaktır.

Gönderim Silinirse Hesabım Kapatılır Mı?

Topluluk kurallarına aykırı paylaşımlar yapmaya devam ederseniz instagram community guidelines kuralları gereği hesabınız askıya alına bilir. Gönderinizin tekrar tekrar silinmesi hesabınızı topluluk kurallarına aykırı bir hesap olarak tanıtacaktır. İnstagram alt yapısında bulunan bot sistemleri bir süre sonra hesabınızı silebilir veya kısıtlama uygulayabilir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı