Mobil

İnstagram Da Çoklu Hesaptan Paylaşım Yapma

İnstagram kullanıcılarına çoklu hesaptan paylaşım yapma özelliğini aktif edeceğini duyurdu. Duyurmasının ardından kısa bir süre sonra bu özelliği aktif etti. Birden fazla instagram hesabına sahip olan kişilerin bu hesaplarında aynı anda paylaşım yapma imkanı sunuyor.  Bu özellik birden fazla hesap yöneten ajanlar ve küçük büyük bir çok işletme için iyi bir özellik oldu. Aynı içeriği bir den fazla instagram hesabınızda ve diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Facebook, twitter, tumblr gibi ortamlarda da paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Aynı Paylaşımı Birden Fazla Hesaptan Yapmak

İnstagram tarafından kullanıma sunulan bu özellik ilk olarak ios için yapıldı. İlerleyen zamanlarda bu uygulamanın android kullanıcıları için olan özelliğide aktif olacak. Gönderi paylaşma adımında karşınıza gelen diğer hesaplara gönder seçeneği ile yaptığınız paylaşımı hesaplarınıza gönderebileceksiniz.

Fakat diğer hesaplarda gönder yaptığınızda diğer  hesaplarınızı görmek için hesap ekle seçeneğinden önce onları eklemiş olmanız gerekir. Eklediğiniz hesaplara aynı paylaşımı yapabilirsiniz.

Gönderiyi toplu olarak paylaşabilir fakat toplu olarak düzenleyemezsiniz. Bu sebepten düzenleme ve geri alma işlemi yoktur. Paylaştığınız gönderiyi güncellemek istemeniz durumunda bunu tek tek yapmalı veya tek tek silmeniz gerekir. Bu sebepten toplu gönderi paylaşımı yapılırken dikkat edilmesi gerekir.

Bu özellik kullanıldığında kişinin yönettiği hesaplara iyi hakim olması gerekir. Bebek kıyafetleri üzerine yönettiği sayfaları bulunan bir kişinin otomobil üzerine yönettiği sayfaları da buluna bilir. Bu durumda yanlış hesapların seçilmesi durumunda yanlış hesaba yanlış bir paylaşım gönderileceğinden oldukça dikkatli olunmalıdır. Aynı zamanda instagram topluluk kurallarına aykırı bir görselin toplu olarak paylaşılması tüm hesaplarınızdan gönderinin silinmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda bu durumun tekrar edilmesi halinde instagram toplu olarak hesaplarınız da kısıtlama uygulayabilir. Bu sebepten kontrollü kullanılması gereken bir özelliktir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı