Mobil

İnstagram Hesabı Herkese Açık Yap Sorunu Çözümü

Son zamanlar da fazla takipçi isteği alan hesapların yaşadığı bir sorun olan instagram hesabı herkese açık yap sorunu çözümü olarak çeşitli yöntemler geliştirildi. Bu sorun beklemede çok fazla takipçi isteği olan hesaplara gönderilen bir kısıtlamadır. Gelen takip istekleri sonucunda instagram sizden hesabınızı herkese açık yap yapmanızı ister. Bunun sonucunda sorun çözülür. Fakat siz istekleri kabul edip tekrar hesabı gizliye alırsanız, bu uyarı 24 saat içinde tekrar alacaksınız. Bu sebepten olayı gelen takip isteklerinin eritilmesinin ardından hesabınızı gizlemeniz mantıklı olacaktır.

Topluluk kuralları gereği geliştirilen bu algoritma ile gerçek etkileşimi olmayan hesapların ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntemdir. Bunun sonucunda instagram hesabınıza çeşitli kısıtlamalar ve değişikler uygulayarak kitlenin gerçekliğini ölçer.

Herkese Açık Yap Sorunu Çözümü

Bu sorunun öncelikle kaynağına bakmanız gerekir, sorunun temelinde iki neden yatmaktadır. Birinci çok fazla takip isteği bekletilmesi, ikincisi ise hesap durumunuzun sık bir şekilde değişitirilmesi. Siz hesabınızı bir gizli bir açık yaparsanız bu durumda instagram kurallarına aykırıdır. Aynı zamanda instagram tarafından belirlenen limitlere uymak çok önemlidir. Limitlerin aşılmaya çalışılması ve şüpheli haraketler tespiti sonucunda hesaplarda sınırlandırma yapılır. Takipçi kasma, abone, yorum alma gibi sosyal medya satışlarını hesabınızda uygularsanız, instagram tarafından bir yaptırıma maruz kalırsınız.

Gerçek etkileşimi olmayan kişiler tarafından hesabınızın takip edilmesi, yani takipçi satın almanız instagram topluluk kurallarına aykırıdır. İnstagram topluluk kurallarına uyulması bu sorunların çözümü için en önemli kuraldır. İnstagram kullanıcıların haklarını koruyan ve özgünlüğe önem veren bir platformdur. Bu sebepten bu sorunun temel çözümünde topluluk kurallarına uymak, takipçi satın almamak ve hesap türünü sık sık değiştirmemek olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. Abi benim hesapta şuan 30 k istek bekliyor ama hepsini oynaylayamıyorum uyarı geliyor hesabını açık yap diye açık yaptığım zamanda bekleyen istekler silinecek diyor 2 hafta oldu bekliyorum ne yapar gerek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı