Mobil

iOS 13.4 Türkiye’de Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 13.4 sürümünün bugün yayınlanacağı biliniyor. iOS 13.4’ün saat kaçta yayınlanacağı ise merak ediliyor.

Heyecanla beklenen iOS 13.4 sürümü bir süredir test ediliyordu. Güncellemenin bugün gelmesi bekleniyor.

iOS 13.4 Türkiye’de Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 13.4 Saat Kaçta Yayınlanacak?

Amsterdam, Belgrad, Madrid,Berlin,Frankfurt da 17 Mart Salı 18.00’da  Boston’da 17 Mart’ta saat 13.00’da, Brezilya’da 17 Mart’ta saat 14.00’da, Las Vegas’ta 17 Mart saat 10.00’da yayınlanacağı belirtildi. Ankara’da ve İstanbul’da ise bugün saat 20.00 itibariyle yayınlandı.

iOS 13.4 Türkiye’de Ne Zaman Yayınlanacak?

Coronavirüs nedeniyle Apple’ın güncelleme saatleri üzerinden bazı değişiklikler yapılabileceği de belirtildi.

Coronavirüs Apple’ı Olumlu mu Etkiledi?

Dünyanın pek çok yerinde ve özellikle Çin’de birçok şirket personellerinin evden çalışmasına karar vermişti. Ayrıca Çin’de okullar da tatil edilmişti. Bütün bunlarla beraber evden çalışanlar ve dersleri evden izleyen öğrenciler için vazgeçilmez olan iPAD satışlarında patlama yaşanmıştı. Fakat yine de üretimde aksaklıklar ve planlarında bazı gecikmeler yaşayan Apple’da Coronavirüs’ten olumsuz etkilendi. Tüm ipad satışlarının yanında Çin’de bir süre üretime ara verilmişti. Şubat ayının sonu itibariyle Apple Çin’deki fabrikalarını yeniden açma ve üretime yeniden dönme kararı almıştı.

Apple CEO’su Tim Cook Çin’de Coronavirüs’ün yayılımının azaldığını ve rakamların korkutucu olmaktan uzaklaştığını belirterek üretime devam etme kararı aldıklarını açıklamıştı. Bu kararın ardından pek çok şirketin aynı şekilde üretime devam etmesi, paniğin azalması küresel ekonomi açısından olumlu gelişmeler olması bekleniyordu fakat durum öyle olmadı.

iOS 13.4 Türkiye’de Ne Zaman Yayınlanacak?

Coronavirüs Çin’de azalırken tüm Avrupa’ya ve Dünya’ya yayıldı. Bu durumla birlikte İtalya, Fransa gibi ülkelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Pek çok şirket daha evden çalışma üretime ara verme kararı aldı. Petrol fiyatları son 30 yılın en düşük seviyelerinde seyretmeye başladı. Küçük şirketlerin daha büyük zararlar görmemesi ve bu küresel ekonomik sıkıntının azaltılması için Fed (ABD Merkez Bankası) faizi 0’a indirdi. Bu durumun ekonomiyi ne kadar olumsuz etkileyeceği ve Coronavirüs salgınının daha ne kadar süreceği bilinmiyor. Fakat bu sürecin ardından tüm dünyadaki ticaretin toparlanması uzun zaman alacağa benziyor.

Son olarak Coronavirüs  vaka sayısı dünya genelinde 179 bin 22 olarak açıklandı. Bu güne kadar Coronavirüs salgını nedeniyle 7 bin 67 kişi öldü, 78 bin 285 kişi ise iyileşti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı