Mobil

iOS 13.5 Erişim Hatası Çözüldü!

 Apple firması, geçtiğimiz haftalarda iOS 13.5 güncellemesini kullanıcılar ile buluşturmuştu ve birçok geliştirme içeren ve iPhone cihazlarına yeni özellikler getiren bu güncellemede bir sorun ortaya çıktı.

Apple firmasının kısa bir süre önce yayınlamış olduğu yeni iPhone işletim sistemi sürümü olan İOS 13.5 için yeni bir gelişme daha ortaya çıktı.

Bu duruma göre iOS 13.5 yüklenmiş olan iPhone cihazlarında, App Store uygulamalarına erişim hatasının ortaya çıkmaya başlaması çoğu kullanıcıyı oldukça rahatsız etti veApple firması iOS 13.5 hatası için yeni bir açıklama yaptı.

iOS 13.5 App Store uygulamasına erişim hatası çözüme kavuştu.

Geçmiş olduğumuz günlerde gündeme gelen iOS 13.5 hatası ile birlikte pek çok kullanıcı App Store uygulamalarına erişim hakkında sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmıştı.Bu yeni güncellemeyi yapmış olan bazı kullanıcılar YouTube ve WhatsApp gibi uygulamalara erişim sağlayamadıklarını pek çok kez belirtti.

Bahsedilmiş olan hatanın etkilediği uygulamayı açmak isteyen cihaz sahipleri iOS sistem hata mesajı ile karşılaşmaktaydı.Ücretsiz uygulamalar da dahil olmak üzere bahsedilen uygulamaya erişim sağlamak için App Store üzerinden uygulamanın satın alınması gerektiği çıkan uyarıda yer almaktaydı.

Apple firması, bugün resmi olarak bu konu hakkında açıklamada bulundu ve büyük ihtimalle Aile Paylaşımı sisteminden kaynaklı olan bu hatanın çözüldüğünü belirtti.Herhangi bir ek iOS güncellemesi yayınlanmadan çözülmüş olan bu hata, pek çok kullanıcının hata ile karşılaşmasının önüne geçecek ve normal kullanımına dönmesini de sağlayacak.

Aile Paylaşım Sistemi’nde bulunan küçük değişimler yapmış olan şirket, bu hatayı yeni bir iOS güncellemesine gerek kalmadan çözdü ve bu sayede iPhone kullanıcıları artık uyarı almayacak fakat Apple’ın bu hatayı nasıl çözdüğü bilinmemekte.

Yapılan tahminlere göre Apple firmasının uygulamalar için yayınladığı güncellemeleri tekrar yayınladığı düşünülüyor. Eski güncellemeleri tekrar yayınlamış olsa bile hatanın çözüme kavuştuğu ortada.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı