Mobil

iOS 13 ile Gizli Numaralar Tarih Oluyor

iOS 13 ile Gizli Numaralar Tarih Oluyor

Anket firmaları gibi pek çok sektör tarafından uygulanan reklam kampanyaları, son dönemlerde bilinmeyen numaraların sayısında artış yaşanmasına sebep oldu. Kullanıcılar tarafından sıklıkla eleştirilen durumlardan biri olarak gelen gizli aramalar artık iOS 13 güncellemesi ile tarih oluyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından çıkarılan ve içerisinde pek çok özelliği barındıran iOS 13 güncellemesinin gizemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Kullanıcılar gelen gizli numaraları mevcut GSM operatörleri aracılığıyla da engelleyebiliyor. Bunun haricinde gelen çağrıları engelleyici uygulamalarda tercih ediliyor. Ancak iOS 13 ile artık bu tür işlemlere gerek kalmadan dilediğiniz zaman bilinmeyen numaraların engelleyebileceksiniz.

iOS 13 ile bilinmeyen numaraları engelleyin

Geçtiğimiz günlerde WWDC 2019’da tanıtımı yapılan iOS 13 güncellemesi hakkında bilinmeyenlerde gün yüzüne çıkmaya başladı. Cep telefonlarından bu özellik aktif edildiğinde gelen sesli aramalar yönlendiriliyor. Bu sayede telefon sahipleri herhangi bir şey yapmadan gizli numaralardan kurtulmuş oluyor. Ayrıca gizli numaradan arayanlar, sesli mesaj bırakarak kendilerini tanıtabiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı