Mobil

iOS 13 iPhone’ların Bataryasını Koruyacak

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu iOS 13 sürümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. iOS 13 kullanıcıların iPhone şarj etme alışkanlığını öğrenerek iPhone’ların bataryasını koruyacak. 

Apple yeni iOS sürümü olan iOS 13’ü geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. Kullanıcılara pek çok yenilik sunacak olan iOS 13’ün yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni iOS 13 özelliğine göre iOS 13 iPhone kullanım alışkanlığınızı öğrenerek bataryanızdan en uzun şekilde yararlanmanızı sağlayacak. iOS 13 ile birlikte kullanıcılar özel bir algoritma ile telefonlarını şarj edecek. 

Apple macOS Catalina İşletim Sistemini Tanıttı! macOS Catalina Hakkında Her Şey!

Apple’ın en gelişmiş mobil işletim sistemi iOS 13, kullanıcılarını memnun edecek pek çok özellikle birlikte gelecek. iOS 13’ün sunacağı özelliklerden birisi de iPhone’unu uzun bir süre kullanmak isteyen kullanıcıları memnun edecek. 

iPhone’ların batarya sorunu inceleyen Apple, iOS 13 ile birlikte iPhone’ların bataryasının hasar almamasını sağlayacak olan yeni bir özellik sunacak. iOS 13 ile birlikte gelecek olan bu yeni özellik “Optimize Batarya Şarjı” olarak isimlendirilecek ve iPhone modellerinde varsayılan olarak ayarlanacak. 

Apple Yeni Özellikle Batarya Sürelerini Uzatacak!

Apple yeni iOS 13 özelliğini şöyle aktarıyor; 

“Yeni iOS 13 özelliği, iPhone’unuzun tam dolu şarjda geçirdiği süreyi kısaltacak ve bataryanızın aşınmasını geciktirecek. iPhone cihaz içerisinde makine öğrenimi sayesinde günlük şarj düzeninizi öğrenecek ve ihtiyaç duyana kadar yüzde 80’in üzerinde dolum yapmayacak.” 

Yeni özelliği özetlemek gerekirse, iOS 13 ile birlikte iPhone’ların bataryası yüzde 80’e kadar hızlı bir şekilde şarj olacak ve kalan yüzde 20’lik şarj ihtiyacınız olduğunda doldurulacak. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı