Mobil

İOS 13 Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya teknoloji devi olan Apple, yaklaşık bir yıldır yeni İOS modeli üzerinde çalışmakta. İOS 13 olarak karşımıza çıkacak olan yeni işletim sistemi hakkında merak edilen pek çok şey var. Türkiye’de ne zaman kullanılacağı bu sorulardan yalnızca biri. Ancak görünen o ki yeni İOS, birçok özelliği iPhone ve iPad’lere taşımaya hazırlanmakta.

Apple İle Giriş Yap Özelliği

Amerikan şirketi olan Apple’ın geliştirdiği İOS 13’ün özellikleri arasında ‘Apple ile giriş yap’ özelliği de yer almakta. Bu özellik sayesinde cihazınızı kişiselleştirebilmekte ve Apple servislerine ulaşımı kolaylaştırabilmektesiniz. Ayrıca İOS 13, internet sitelerine Google, Facebook veya Twitter bilgileri ile erişimi de sağlamakta. Sabırsızlıkla beklenen ürün Türkiye’ye ne zaman geleceği merak konusu olmaya devam ediyor. Türkiye’ye gelmesi ile birlikte 100.000 den fazla anlık indirme olacağı düşünülüyor.

Karanlık mod, uzun süredir beklenen yenilikler arasında yer alacak. Bu özellik, servislerin arka planının siyah ekran olması mantığına dayanmakta. Böylece hem bataryadan tasarruf edilmekte hem de sağlık açısından gözleri yormamakta. Sokak görünümlerinin yenilendiği ‘Apple Haritalar’ ve çok daha hızlı ‘Face ID’ özellikleri de yeni İOS 13 için geçerli olacak. Face ID özelliğinin yüzde 30 oranında artırılması beklenmekte.

WWDC 2019’da tanıtımı yapılan İOS 13 ile Apple kullanıcıları portre fotoğrafları kapsamlı şekilde düzenleyebilecek. Ayrıca bilinmeyen numaralardan gelecek olan rahatsız edici çağrıları sessize alma özelliği, İOS 13 için yapılan değişiklikler arasında. AirPods kullananlar için ise akıllı asistan Siri tarafından otomatik yanıt sistemi geliştirildi. Böylece gelen mesajlara kablosuz kulaklık üzerinden yanıt verilebilecek.

İOS 13’ün Türkiye Macerası Başlıyor

Apple güncellemelerine baktığımızda her yıl Eylül ayı başlarını görmekteyiz. Bu yıl yine Eylül ayında güncelleme geldi ve İOS 13 Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Ancak şirket tarafından 13.1 sürümünün Eylül sonunda yapılacağı bilgisinin paylaşılması, İOS 13 güncellemesi yapacakların beklemesine neden oldu.

2016 Yılı Öncesi İçin Güncelleme Olmayacak

Şirkete yakın kaynaklara göre İOS 13 sistemi, iPhone 6, 5S ve SE gibi 2016 öncesinde piyasaya çıkan modellerini kapsamayacak. Bu tarihten sonra çıkarılan iPhone 6 Plus, 6S, 6S Plus da dâhil olmak üzere iPhone 7, 8 ve X modellerinin yeni işletim sistemini desteklemesi beklenmekte.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı