Mobil

iOS 14 İlk Defa Görüntülendi

iOS 14 güncellemesi tüm dünyada büyük bir merakla bekleniyor. Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’un yeni sürümü iOS 14 hakkında ilk sızıntılar yaşandı. iPhone’larda yepyeni bir görünümün habercisi olan güncelleme çok konuşulacak.

iOS 14 üzerinde çalışan Apple, henüz güncellemelere dair ser verip sır vermiyor fakat yine de yaşanan sızıntıların önüne geçmek mümkün değil. iOS 14 olarak adlandırılması beklenen yeni işletim sistemi Apple Dünya Geliştiriciler Kongresi’nde (WWDC 2020) tanıtılacak, en azından şu an için beklentiler bu yönde. Corona Virüsü salgını sebebiyle başta Dünya Mobil Kongresi (MWC 2020) olmak üzere pek çok etkinlik birer birer iptal edildiğinden WWDC 2020’nin yapılıp yapılamayacağını kestirmek şu an için güç. Fakat Apple etkinliği iptal etse bile yeni işletim sistemi güncellemesini mutlaka etkili bir biçimde tanıtacaktır.

iOS 14 İlk Defa Görüntülendi

iOS 14 Haziran’da Tanıtılacak

Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen WWDC’ye dek bir açıklama yapmaması beklenen Apple, iOS 14’ün sızdırılmasını yine de engelleyemedi. Yalnızca birtakım dedikodulardan ibaret olan iOS 14 güncellemesi, ilk defa canlı canlı görüntülendi. 

Apple tarafından sunulan iPad OS işletim sistemi ile iPad’lerin işletim sistemi iPhone’lardan ayrılmıştı. Geçtiğimiz yıl yaşanan bu güncellemeyle iPad’ler iPhone’lardan çok daha kullanışlı bir Çoklu Görev menüsüne kavuşmuşlardı. Oldukça işlevsel olan bu yeni arayüz güncellemesi sızıntılar doğruyu yansıtıyorsa iOS 14 ile iPhone’larda da kullanıma sunulacak.

iOS 14 Videosu Twitter’da Sızdı

Ben Geskin tarafından Twitter üzerinde gerçekleştirilen sızıntı çok konuşulacak gibi görünüyor. Daha önce de Apple hakkında oldukça isabetli sızıntılar yapmış olan Ben Geskin, bahsi geçen özellik hakkında bir video paylaşarak Çoklu Görev özelliğinin detaylarını paylaştı. 

iPhone 11 Pro Max modelinde kullandığı iOS 14 güncellemesi hakkındaki video ile kısa sürede büyük ilgi çeken paylaşımda telefonun herhangi bir jailbreak içermediği söyleniyor. Geskin’in iddiaları bu özelliğin iOS 14 ile mutlaka geleceği ve bu şekilde görüneceği yönünde. 

iPhone iOS mobil işletim sisteminde önemli bir eksikliği giderecek olan bu güncelleme, akıllı telefonların kullanım performansını artıracak gelişmelerin başında geliyor. Hakkında kesin bir bilgi edinmek Haziran’a dek pek mümkün görülmüyor ancak sızıntıların devamının geleceğini düşünmek yanlış olmaz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı