Mobil

İos Chrome Şifre Yedekleme

Yaygın olarak kullanılan iphone cihazlar choreme şifre yedekleme zaman zaman yapmak isteyeceğimiz önemli bir işlemdir. Bu işlem sonucunda kullanıdığımız google choreme tarayıcısına kaydetmiş olduğumuz ve şuanda hatırlamadığımız şifrelerin yedeklemesini yapmış oluruz. Aynı zamanda giriş yaptığımız gmail adresinin datasında saklanan bu giriş bilgileri ile farklı cihaz kullanmamız durumunda choreme tarayıcısından bu gmail adresini açmak şifrelerimize ulaşmak anlamına gelecektir. Bu duruma senkorizasyon denilmektedir.

Choreme Şifreleri Nasıl Kaydeder

Bir internet sitesinde giriş yaptığınız zaman kullandığınız tarayıcının google choreme olması durumda size şifreyi kaydedip kaydetmek istemediğiniz sorulur. Kaydet butonuna basmanız durumunda şifreniz kayıtlanır.

Kayıtlı Bir Şifre İle Nasıl Oturum Açılır

  1. İos yazılıma sahip İphone veya İpad cihazınız ile choreme açın
  2. Kayıt ettiğiniz sitelerden birini açın
  3. Giriş butonuna basın.
    Karşınıza gelen ekranda, eğer kaydet seçeneğine daha önceden basmış iseniz google tarafından formu otomatik doldur seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği seçerek formu kayıt ettiğiniz şekilde doldurabilisiniz.

Choreme Şifre Yedekleme, Dışa Aktarma veya Silme

İos yazılımına sahip ipad veya iphone cihazda choreme app açın. Sonrasında sağ altta yer alan diğer sekmesine dokunun. Ardından ayarlar seçeneğini seçin ve şifreler yazan yere dokunun. Yer alan seçeneklerde ;

  • Görme
  • silme
  • dışa aktarma

seçeneği olacaktır. Bu seçenekler arasından yapmak istediğiniz işlemi seçiniz. Şifre yedeklemek veya kayıtlı şifreleri silmek için en pratik yöntem budur.

Senkronize Etmek

Gmail adresiniz aracılığı ile kayıtladığınız tüm form, şifre ve verileri depolayabilirsiniz. Başka bir cihazda choreme tarayıcısı ile o gmail adresine giriş yapmanız durumunda kendi ayarlarınız senkronize olacaktır. Bu durumda şifreleri ve formları otomatik doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı